0

کارآفرینی پاره وقت چیست ؟

کارآفرینی پاره وقت چیست ؟

کارآفرینی پاره وقت چیست ؟ برای کسانی که بنا به شرایط زندگی خود امکان کار تمام وقت را ندارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد ولی در عین حال مزایا و معایب خاص خود را نیز دارد. کارآفرینی پاره وقت یکی از کارهای بسیار پر رونق است. تعداد بالایی از جوانان و بزرگسالان وقت آزاد خود را به ایجاد یک کسب و کار جدید یا کسب درآمد اضافی صرف می کنند.

اگر چه بعضی از کارآفرینان نیمه وقت فقط می خواهند به هدف های کوتاه مدت خود برسند، اما برخی نیز به دلایل دیگری شرکت های وقت آزاد را تاسیس می کنند.

زمان تخمین زده شده مطالعه: ۱۴ دقیقه

فهرست این مقاله آموزشی

موفقیت کسب و کار پاره وقت

امروزه به لطف فناوری بسیاری از موانع سنتی برای شروع یک کسب و کار نیمه وقت کاهش کاهش پیدا کرده است.

تجارت الکترونیک روشی عالی برای راه اندازی یک کسب و کاراست. زیرا بار بزرگی را بر دوش فردی که آن را اداره و اجرا می کند، نمی گذارد. یک وب سایت تجارت الکترونیک خوب می تواند فروش خوبی داشته باشد و در عین حال شما می توانید کار روزانه و اصلی خود را انجام دهید.

اما از آنجا که اداره ی یک شرکت در اوقات فراغت می تواند خسته کننده باشد، عاقلانه است تا چیزی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید. اگر شما از آن کار  لذت ببرید راحت تر  برای کار کردن در اوقات فراغت انگیزه پیدا خواهید کرد.

این مطلب و خوندی ؟  مدیریت ریسک استراتژیک کارآفرینی

برای مثال برخی بر این باورند که راه اندازی یک کار در اوقات فراغت خطرات کم تری نسبت به کسب و کار تمام وقت دارد.

 جیمز، بنیانگذار یک شرکت سرمایه گذاری در بریتانیا، می گوید: “بزرگترین کاری که مردم را از شروع کسب و کار در بریتانیا باز می دارد ، ترس از شکست است.” “شروع یک کار نیمه وقت روشی عالی برای از بین بردن این ترس است.”

جیمز که نویسنده ی کتاب « کار از ساعت ۵ تا ۹ : نحوه ی شروع یک کسب و کار در اوقات فراغت» است. درادامه می گوید: شما می توانید هر نوع کسب و کاری را در اوقات فراغت خود شروع کنید”.  وی در کتاب خود ۶۰ نوع کسب و کار را نام برده است ؛ از فروختن بند کفش گرفته تا فروختن سوسیس!!!

برنامه ریزی برای کارآفرینی پاره وقت

برای بیشتر شدن شانس موفقیت، با یک ذهنیت حرفه ای به کسب و کار نیمه وقت خود نگاه کنید.

یک برنامه کسب و کار برای اهداف خود تنظیم کنید. طوری که قابل دستیابی باشند. مطمئن باشید که اهداف خود را با مقدار زمانی که  دارید،  تطبیق می دهید.

اگر کسب و کار نیمه وقت شما  چیزی است که شما را هیجان زده می کند، مراقب باشید که اجازه ندهید  قضاوت و منطق شما را تحت تاثیر قرار دهد. شما به شور و شوق و اعتماد به نفس نیاز دارید. اما باید واقع بین باشید. به همه چیز از همه ی ابعاد فکر کنید.

در نظر گرفتن افراد در اطراف خود

اکثر کسب و کار های وقت آزاد از خانه اداره می شوند. برای اطمینان از اینکه کار را به شکل موثری انجام می دهید، فاصله بین خانه و زندگی کاری خود را حفظ کنید.

یک  فضای اختصاصی را در خانه برای اجرا و اداره ی کسب و کار مشخص کنید. به این ترتیب، هنگامی که از کار روزانه خود بازمی گردید، قبل از رفتن به فضای کسب و کار، می توانید کمی استراحت کنید. این کار باعث می شود تا چارچوب ذهنی آرام و درستی داشته باشید.

با این حال، داشتن حمایت و درک خانواده تان نیز بسیار مهم است. کسب و کار نیمه وقت شما باید بر آنها تأثیر بگذارد.

از نظر برخی اصطلاح ” ترکیب زندگی کاری “بیش از ” تعادل کار و زندگی ” مهم است. با کمی انعطاف پذیری، کسب و کار و خانواده تان می توانند به راحتی با هم ترکیب شوند.

در نهایت، ارزشمند ترین دارایی شما  زمان است . روی صرف زمان برای انجام دادن آنچه که دوست دارید ، تمرکز کرده و مابقی را برون سپاری کنید.

این مطلب و خوندی ؟  استراتژی کارآفرینی چیست؟

برون سپاری کارآفرینی پاره وقت

شما می توانید برخی وظایف  از قبیل حسابداری، مدیریت، سفارش و بازاریابی را برون سپاری کنید. در صورتی که نیاز به رسیدگی درخواست های مشتری در طول روز داشته باشید، یک خدمات دفتری مجازی را امتحان کنید.

به جز آنچه که گفته شد، برون سپاری ضروری نیست. برخی کارها را شما و یا اعضای خانواده  می توانند بدون ایجاد تاثیر منفی انجام دهند.

ضرورت حمایت کارفرما

موفق ترین کسب و کار پاره وقت پشتیبانی و حمایت کارفرمای مالک کسب و کار را دارد.

اکثر کارفرمایان از اینکه کارکنانشان کارآفرینی پاره وقت داشته باشند، خوشحال می شوند. اگر توضیح دهیدکه چگونه مهارت هایی که در کسب و کار خود توسعه داده اید می تواند در کار روزانه نیز مفید باشد، موافقت و خوشحالی کارفرما نیز بیشتر خواهد بود.

همیشه قرارداد کاری خود را بررسی کنید. چرا که  ممکن است شما را از کار در یک بخش مشابه منع کند، مخصوصا اگر چالش قبلی در این بین وجود داشته باشد.

تغییر کارآفرینی پاره وقت به تمام وقت

همه ی صاحبان  کسب و کارهای نیمه وقت نمی خواهند که یک کسب و کار تمام وقت ایجاد کنند. اما اگر شرکت شما قصد چنین کاری داشته باشد چه؟

ابتدا باید به دو سوال اساسی پاسخ دهید. اول از همه، آیا تامین مالی و سرمایه کافی وجود دارد؟ اگر کسب و کار نیمه وقت درآمد کافی برای شما دارد، این فکر عالی است.


دوم آنکه، قلب تان چه می گوید؟ بسیاری از صاحبان کسب و کارهای نیمه وقت به این نکته در قلبشان می رسند که کسب و کار تنها زمانی می تواند بیشترین فایده را داشته باشد که تمام وقت باشد.

تعریف کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت)

کارآفرینی پاره وقت (نیمه‌ وقت) کاری است که ساعات انجام آن از کار تمام وقت کمتر بوده و به تبع آن،‌ حقوق و مزایای این نوع اشتغال نیز متناسب با زمان کاری است که انجام می‌گیرد. در قانون کار ایران، صرفا در ماده ۳۹ به این مفهوم اشاره شده و به این مساله پرداخته است که “مزد و مزایای کارگرانی که به صورت نیمه‌وقت و یا کمتر از ساعات قانونی تعیین شده به کار اشتغال دارند به نسبت ساعات کار انجام یافته محاسبه و پرداخت می‌شود.” با توجه به این مساله،‌ برداشت کلی این است که تنها تفاوت کار پاره‌وقت و تمام وقت در ایران از دید قانونی در این مورد بوده و کسانی که به کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) مشغول هستند،‌ تنها در این مورد با افرادی که به کار تمام وقت مشغولند، تفاوت دارند.

این مطلب و خوندی ؟  ایده در کارآفرینی

بیمه تامین اجتماعی و کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت)

هرگونه فعالیتی که در قبال دستمزد باشد مشمول مقررات تامین‌ اجتماعی است و فرقی نمی‌کند که کارآفرینی پاره وقت کار موقت، پاره‌وقت، ساعتی، دائمی و… باشد. بر اساس بند الف ماده ۴ قانون تامین‌ اجتماعی، کلیه افرادی که به هر عنوان در مقابل دریافت مزد یا حقوق کار می‌کنند، مشمول قانون تامین‌اجتماعی هستند و کارفرما طبق ماده ٣۶ همین قانون مسئول پرداخت حق‌ بیمه سهم خود و بیمه‌شده به سازمان است. مشمولان بیمه اجباری شامل کسانی است که در کارگاه‌ها و کارخانه‌های مشمول قانون کار مشغول به کارند و به هر عنوان در مقابل دریافت مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کنند.

مزایای کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت)

انعطاف‌پذیری زمانی از جمله اصلی‌ترین مزایای در کارآفرینی پاره وقت (نیمه‌ وقت) است. برای کسانی که به هر علت نمی‌توانند یا نمی‌خواهند به صورت تمام‌وقت استخدام شوند و از روال عادی ساعات کاری سازمان‌ها پیروی کنند، این گزینه راهی نجات‌بخش برای داشتن درآمد است. 

  • این گزینه یکی از بهترین راه‌های کسب تجربه برای جوانان،‌ دانشجویان و کسانی است که بدون تجربه قبلی قصد ورود به بازار کار را دارند. گاهی نیز این تجربه می‌تواند راه ورودی برای داشتن کاری تمام وقت در موقعیت مطلوب شخص باشد. البته این مورد بستگی به عوامل زیادی دارد و در تمام موارد ممکن نیست.
  • کسب درآمد بیشتر نیز از مزایای کار پاره‌ وقت ( نیمه‌ وقت ) برای کسانی است که علاوه بر کار تمام وقت خود،‌ به کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) به عنوان شغل دوم روی می‌آورند.
  • معمولا کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) استرس و فشار کمتری از کار تمام وقت دارد و به فرد امکان می‌دهد تا گزینه‌های کاری کم استرس‌تر را تجربه کند. البته منظور ما این نیست که کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) لزوما ساده‌تر یا کم مسئولیت‌تر است، بلکه انعطاف بیشتر کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) می تواند به استرس کم‌تر منجر شود.
  • کار پاره‌ وقت (نیمه‌ وقت) همچنین زمان بیشتری برای پرداختن به خانواده در اختیار افراد می‌گذارد، امکانی که در کارهای تمام‌وقت پرمشغله کم‌تر وجود دارد. با توجه به ساعات کاری مدارس و مهدکودک‌‌ها، کار پاره‌ وقت  (نیمه‌ وقت) می‌تواند به حذف هزینه‌های اضافی نگه‌داری فرزندان نیز کمک کند. 

معایب کارآفرینی پاره وقت (نیمه وقت)

  • امنیت شغلی در کار پاره وقت (نیمه وقت) معمولا به اندازه کار تمام وقت نیست. تفکر غلط عمومی بر این است که کسانی که کار پاره وقت (نیمه وقت) را انتخاب می‌کنند،‌ جدیت افرادی را که به کار تمام وقت مشغولند را ندارند. هر چند این باور درست نیست، ولی در عین حال باوری رایج است. همچین در صورت نیاز به تعدیل نیرو،‌ سازمان‌ها معمولا کاهش نیرو را از کارمندان پاره‌ وقت (نیمه وقت) شروع می‌کنند.
  •  اگرچه قانون کار و تامین اجتماعی در مورد کار پاره وقت (نیمه وقت) نیز صادق است ولی اجرای این قوانین توسط همه رعایت نمی شود. به علاوه افرادی که کار پاره وقت (نیمه وقت) را انتخاب می کنند معمولا شامل مزایای فوق‌العاده‌ای که سازمان‌ها علاوه بر مزایای قانونی ارائه می‌کنند،‌ نیز نمی‌شوند.
  • ترفیع و ارتقا شغلی کمتر شامل کار پاره وقت (نیمه وقت) می‌شود و معمولا چنین مشاغلی آینده کاری کم بارتری نسبت به مشاغل تمام وقت دارند.
  •  کار پاره وقت (نیمه وقت) معمولا در کوتاه مدت گزینه خوبی است ولی برای برنامه‌ریزی بلند‌مدت با توجه به تمام موارد فوق، ثبات کار تمام وقت را ندارد و کسانی که جاه‌طلبی بالایی دارند نمی‌توانند به تنهایی با این گزینه به مدارج عالی برسند. هرچند به عنوان شروع و کسب تجربه و ورود به مشاغل آینده‌دار،‌ این گزینه ابزار موثری است ولی نیاز به برنامه‌ریزی همه‌جانبه و منسجم و تلاش مضاعف و دوراندیشی بالا دارد.
این مطلب و خوندی ؟  چهار بعد اصلی یک کارآفرین

انتخاب موقعیت‌های کارآفرینی پاره وقت چیست ؟

رکود اقتصادی چند سال گذشته بسیاری از افراد را به اجبار به سمت کار پاره‌وقت کشانده است. امروزه با اینکه شرایط کمی بهتر شده است اما تعداد افراد علاقه‌مند به کار پاره‌وقت همچنان ثابت مانده است. این یعنی بسیاری از افراد کار پاره‌وقت را به استخدام تمام‌وقت ترجیح می‌دهند.

مزایای کارآفرینی پاره وقت

۱- انعطاف‌پذیری: بسیاری از کارآفرینان به دلیل مسائل مالی نمی‌توانند کارمند تمام‌وقت استخدام کنند و بابت این موضوع احساس خوبی ندارند. آن‌ها مزایای استخدام دائم کارمند پاره‌وقت را در نظر نمی‌گیرند. کارمندان پاره‌وقت چابکی عملیات را بالا می‌برند و پروژه‌ها را با سرعت بیشتری به پایان می‌رسانند. در محیط‌های کاری که مسئولیت‌ها قابل تعویض هستند، دو کارمند پاره‌وقت عملکرد بهتری نسبت به یک کارمند تمام‌وقت خواهند داشت.

۲- تخصص: اینکه بتوانید فرد متخصصی را برای انجام کارهای خود و پیشرفت شرکت به صورت تمام‌وقت استخدام کنید چالش بزرگی است. بنابراین استخدام چند کارمند پاره‌وقت با مهارت‌های محدود و تعریف شده مانند متخصص بازاریابی ‌B2B و متخصص شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌شود. کارفرمایان معمولا سطح توقع خود را پایین نمی‌آورند و دنبال کارمندی تمام‌وقت با مهارت‌های ناقص نیستند. در مقابل کارمندان پاره‌وقت مخصوصا بازنشسته‌ها ممکن است کل سال‌های کاری خود را صرف انجام یک کار خاص کرده و در انجام آن ماهر باشند.

۳- مصاحبه: کارمندان پاره‌وقتی که مهارت‌های خود را ثابت کرده باشند فرآیند مصاحبه و استخدام را تا حدود زیادی تسهیل می‌کنند. بسیاری از کارآفرینان ابتدا کارمندان را به صورت پاره‌وقت استخدام می‌کنند و بعد از اینکه اوضاع مالی شرکت بهبود پیدا کرد و کارمند نیز توانست خودش را ثابت کند، به کارمند تمام‌وقت تبدیل می‌شود.


۱۰ ایده پولساز کارآفرینی پاره وقت :

۱- ایجاد chatbots در کارآفرینی پاره وقت

Chatbots   صحبت از شهر است. شرکت های بزرگ و کوچک سعی می کنند که chatbot  داشته باشند و با هم رقابت می کنند. آنها این کار را برای حفظ مشتریان، بازاریابی، فروش، و حتی فرآیندهای داخلی در میان فعالیت‌های دیگر انجام می دهند. با این حال، chatbot  ها مقدار زیادی برنامه نویسی نیاز ندارد، به لطف پردازش زبان طبیعی (NLP)  و هوش مصنوعی (AI)  که آنها را قدرتمند می کند.

در حالی که ممکن است به نظر پیچیده بیایند، شما برای ایجاد یک chatbot  دیگر نیازی به مقدار زیاد دانش برنامه نویسی ندارید. در حقیقت سیستم عامل هایی مانند chattypeople  وجود دارد که به شما امکان ایجاد یک ربات به صورت رایگان و در عرض چند دقیقه از طریق یک داشبورد قدرتمند را می‌دهد. از آنجا که بسیاری از شرکت ها زمانی برای ایجاد chatbots  ندارند می توانید به سادگی با ایجاد حساب کاربری chattypeople  این کار را برای آنها انجام دهید.

این مطلب و خوندی ؟  استراتژی چیست؟

۲- eBay business را شروع کنید در کارآفرینی پاره وقت

eBay business  یک راه عالی برای مرتب کردن خانه است و مقداری هم درآمد زایی دارد. شما می توانید با اتصال به اینترنت از هر جایی کار کنید، همچنین به شما اجازه می دهد تا ساعت کاری خود را تعیین کنید. می توانید مجموعه ای از چیزهایی را که در خانه دارید و در طول سال ها آن را انباشته اید آغاز کنید. با گذشت زمان، این می تواند به یک سرمایه گذاری تمام وقت تبدیل شود که می توانید محصولات آنلاین را بخرید و نگه دارید و دوباره آنها را بفروشید تا به سود مالی برسید. با استفاده از این سود می توانید به رشد خیلی خوبی برسید.

۳- به یک شرکت فروش مستقیم بپیوندید در کارآفرینی پاره وقت

شرکت های فروش مستقیم یک راه عالی برای همکاری می باشند به این ترتیب می توانید پول اضافی بدست آورید. شما می توانید ساعات کار خود را انتخاب کنید و مقداری از پول را که میخواهید سرمایه گذاری کنید را نیز انتخاب کنید . بهترین روش برای درگیر شدن با این نوع فعالیت ها این است که با شرکتی کار کنید که مرکز فروش مستقیم است.

ما تاکید می کنیم که با شرکت های معتبر کار کنید. این کار ارزش این را دارد که درباره محصولاتی که می خواهید بفروشید تحقیق کنید. محصولی را انتخاب کنید که مصرف کنندگان به طور مرتب به آنها نیاز دارند و همیشه آن را می خرند و اینکه این قیمت مناسب است. همچنین می توانید محصولی را انتخاب کنید که تقاضای آن بالا است و عرضه کم است.

۴- یک دستیار (منشی) مجازی شوید در کارآفرینی پاره وقت

این نوع از کارها باید توسط کسانی انجام شود که خیلی منظم هستند و برنامه ریزی دارند می می توانند وظیفه انجام چند کار را به عهده بگیرند. منشی مجازی شدن مثل پیاده روی در پارک راحت نیست، اما می توانید از این راه درآمد متوسط را کسب کنید.

به عنوان یک منشی مجازی شما باید مسئولیت کار اداری را داشته باشید، که شامل برنامه ریزی جلسات، پاسخ به ایمیل ها، ورود اطلاعات، و انجام فعالیت های خاص اجتماعی در میان دیگران را به عهده خواهید داشت.

۵- ترجمه کردن در کارآفرینی پاره وقت

این درآمد خوبی  برای آخر هفته یا کار نیمه وقت بعد از ظهر است. بهترین چیز برای تبدیل شدن به یک متخصص مترجم این است که نیازی به تجربه خاصی ندارید. نیازی نیست با مشتری در ارتباط باشید، کافی است به فایل های صوتی گوش کنید و آنچه را که می شنوید تایپ کنید. این کار می تواند خسته کننده باشد، اما اگر می خواهید درآمد داشته باشید ایده خوبی است.

این مطلب و خوندی ؟  برنامه بازاریابی چیست؟

۶- شرکت در نظر سنجی در کارآفرینی پاره وقت

شرکت در نظر سنجی کار راحتی است، بااین حال درآمدی که از هر نظر سنجی به دست می آید بستگی به شرکتی دارد که این کار را برایش انجام می دهید. و اینکه چه مدت زمان برای نظر سنجی صرف می کنید. به طور معمول شما در نظر سنجی شرکت می کنید و سپس از طریق الکترونیکی به حساب شما پول واریز می شود. ممکن است لازم باشد به سئوالات مربوط به یک محصول یا خدمات، مربوط به منطقه ای که در آن زندگی می کنید پاسخ دهید یا حتی به نظر سنجی پاسخ دهید، گزینه ها بی پایان هستند.

۷- تست وب سایت ها در کارآفرینی پاره وقت

تست وب سایت ها یک راه عالی برای کسب درآمد از خانه است. همه کاری که باید انجام دهید این است که منتظر دستورالعمل های شرکت هایی باشید که در آنها ثبت نام کرده اید. کار به این گونه است که شما باید وارد سایت شوید و عملکرد سایت را بسنجید و ببینید به همان شیوه ای که آنها می خواستند کاربر می تواند در سایت حرکت کند یا نه.

۸- تبدیل شدن به فروشنده در کارآفرینی پاره وقت

اگر می خواهید شغل پاره وقت داشته باشید و نمایندگی محصولاتی را به عهده بگیرید. برند های معروف را در نظر بگیرید. می توانید خدمات خود را دوستان خود تبلیغ کنید. و اطلاعات کافی در مورد برند و محصولات را به مردم بدهید. با گذشت زمان، ممکن است مشتریان وفاداری داشته باشید که به خرید محصولات شما می آیند. در حالی که مبلغی که به دست می آورید بستگی به نام تجاری دارد که نماینده آن هستید. بخش بزرگ کار انتخاب ساعتی است که برای ملاقات مردم در نظر می گیرید.

۹- زبان انگلیسی در کارآفرینی پاره وقت

اگر میتوانید به یک زبان دوم به غیر از زبان خود صحبت کنید پس به آن مشغول شوید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، چرا زبان مادری خود را آموزش نمی دهید؟ بسیاری از مردم مهارت های خود را به زبان انگلیسی آموزش می دهند این یک فرصت عالی است که این مهارت ها را به زبان مادری خود آموزش دهید.

می توانید با توجه به آموزشی که می خواهید داشته باشید از کامپیوتر، اینترنت، شاید وب کم و یا میکروفون استفاده کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر می خواهید از طریق یک واسطه کار کنید شاید مجبور شوید که در هفته حداقل ۲۰ ساعت کار کنید. برای فروش محصولات خود باید این کار را در اطراف خود انجام دهید زیرا اصطلاحات و شرایط متفاوت است.

این مطلب و خوندی ؟  ماموریت شرکت چیست ؟

۱۰- تبدیل شدن به ارزیاب موتورجستجو در کارآفرینی پاره وقت

ممکن است افراد با دیدن عبارت ” ارزیابی موتورهای جستجو” این کار را کنار بگذارند چون به نظر می رسد که این کار یک کار فنی است. با این حال، ممکن است شرکتی به شما نیاز داشته باشد که اطلاعات خاصی را از موتورهای جستجو پیدا کنید و به آنها بگوئید که نتایج با عبارت هایی که جستجو می کنید چقدر نزدیک هستند. این کار به آنها اجازه می دهد که روی رتبه بندی موتورهای جستجو کار کنند.

.

سرفصل مقاله های رایگان آموزش کارآفرینی آکادمی راد

۱- تعریف استراتژی چیست؟۲-استراتژی کارآفرینی چیست؟۳- استراتژی مدل کسب و کار
۴-مدیریت استراتژیک کارآفرینی۵-استراتژی های کارآفرینی کسب‌و‌کارها۶-استراتژی‌های برای رشد کارآفرینی
۷-مدیریت ریسک استراتژیک کارآفرینی۸-استراتژی چیست؟۹-تدوین استراتژی کسب‌و‌کار جدید
۱۰-استراتژی های توسعه کسب و کار۱۱-استراتژی کارآفرینی کسب و کارآنلاین۱۲-تفکر استراتژیک کارافرینی چیست؟
۱۳-تعریف کارآفرینی چیست؟۱۴-استارت آپ چیست؟۱۵-چهار بعد اصلی یک کارآفرین
۱۶-کارآفرینی سازمانی چیست؟۱۷-مهارت های مورد نیاز برای کارآفرینی۱۸-مدل ذهنی کارآفرینان چیست ؟
۱۹-ایده در کارآفرینی۲۰-تست ایده کارآفرینی۲۱-برنامه ریزی کارآفرینی
۲۲-ایده چیست ؟۲۳-نوآوری چیست؟۲۴-کارآفرینی پاره وقت چیست ؟
۲۵-برنامه بازاریابی چیست؟۲۶-برنامه‌ریزی تعاملی چیست؟۲۷-برنامه عملیاتی و مالی کسب و کار
۲۸-مدیریت فرآیندهای کسب و کار BPM۲۹- اهمیت توسعه محصول۳۰- استراتژی محصول چیست ؟
۳۱- بیزینس مدل چیست ؟۳۲- فروش منحصر به فرد چیست؟۳۳- طراحی و توسعه محصول
۳۴- طراحی و تدوین طرح کسب و کار۳۵- استقرار کسب و کار۳۶- آموزش مدیریت زنجیره ای تامین
۳۷- بخش بندی بازار۳۸- تقسیم بندی بازار و بازار هدف۳۹- ماتریس SWOT چیست؟
۴۰- مدل OKR چیست؟۴۱- مزیت رقابتی چیست ؟۴۲- بیزینس پلن چیست؟
۴۳- وفاداری مشتری چیست؟‬۴۴- نحوه ارتباط با مشتری۴۵- تجربه مشتری چیست؟
۴۶- مشتری مداری چیست؟۴۷- چرخه عمر کسب و کار۴۸- مدیریت ارتباط با مشتری CRM
۴۹- شرکت دانش‌ بنیان چیست؟۵۰- برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی۵۱- برندینگ چیست ؟
۵۲- نیاز به توسعه محصول۵۳- ماموریت شرکت چیست ؟۵۴- اکوسیستم کارآفرینی چیست؟
۵۵- بهره وری چیست ؟۵۶- خلاقیت در کسب و کار چیست؟۵۷- تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌ها
۵۸- هک رشد چیست؟ هکر رشد کیست؟۵۹- مفهوم راه حل ها یا Solution۶۰- داستان کسب و کار چیست ؟
۶۴- پیچ استارت آپ چیست؟۶۵-لین استارت آپ چیست؟۶۶- مدیریت کنترل پروژه
۶۷- شتابدهنده کسب و کار چیست؟۶۸- هوش تجاری BI چیست ؟۶۹- هویت برند چیست؟
۷۰- استراتژی عام پورتر۷۱- کجا هم‌بنیان‌گذار پیدا کنیم؟۷۲- انواع سبک های رهبری
۷۳- مدیریت دانش چیست؟۷۴- فین تک چیست؟۷۵- فرق ایده و فرصت چیست ؟
۷۶- رهبری سطح پنجم چیست؟۷۷- MVP چیست؟ ۷۸- مرکز رشد (انکوباتور) چیست؟
۷۹- شتاب دهنده کسب و کار چیست ؟۸۰- برندسازی یا بازاریابی ؟۸۱- شرکت هلدینگ چیست ؟
۸۲- استراتژی STP چیست؟۸۳- تامین سرمایه برای استارتاپ۸۴-کارآفرینی دیجیتالی با سرمایه کم
۸۵-کارآفرینی اجتماعی چیست ؟۸۶-رشته تحصیلی مدیریت کارافرینی۸۷-
۸۸-۸۹-۹۰-

راه های ارتباطی با آکادمی راد در شبکه های اجتماعی

این مطلب و خوندی ؟  طراحی و توسعه محصول
واتساپ آکادمی رادلینکدین آکادمی راداینستاگرام آکادمی رادتلگرام آکادمی رادتوییتر آکادمی رادیوتیوب آکادمی رادکلاب هاوس آکادمی راد

ارسال دیدگاه