0
آکادمی راد
وبینارهای دیجیتال مارکتینگ

فیلم آموزش دیجیتال مارکتینگ

برای تماشای آنلاین فیلم های آموزش دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی اینرتنتی)، فقط کافیست روی فیلم کلیک کنید و سپس از تماشای آن لذت ببرید.

  • اینترنت نیم بها از سایت آپارات می باشد.

وبینار سئو برای کسب و کارهای آنلاین

یکی از ابزارهای اصلی و تاثیرگذار در رشد و توسعه‌ی هر کسب و کاری، بهینه‌سازی وب‌سایت مطابق با اصول و قوانین سئو (SEO) در فضای آنلاین است. به طور تقریبی روزانه ۸۷ درصد افراد، از موتورهای جست‌و‌جو برای رفع نیازشان استفاده می‌کنند و عدم توجه به سئو، مساوی‌ست با از دست دادن حجم عظیمی از کاربران. بنابراین آشنایی با تکنیک‌های سئو برای هر کسب و کاری ضروری است. سرفصل‌هایی که در این وبینار آموزشی به آن پرداخته می‌شود، به شرح زیر است: – روش‌های شناسایی و برنامه ریزی کلمات کلیدی – بررسی رقبا از نگاه سئو – بهینه سازی صفحه محصول و کالا – افزایش بازدید و جذب مشتری با استفاده از سئو

وبینار اصول برندینگ در کسب و کارهای آنلاین

یدر شرایط بحران کرونا می‌توانیم بگوییم، در مواردی که صنعت دچار مشکل نشده است، این برندها هستند که باقی مانده‌اند. اما چه چیزهایی در دسته بندی تعریف برند قرار می‌گیرند و چه چیزهایی قرار نمی‌گیرند؟ مراحل ساخت یک برند برای کسب و کارهای آنلاین چیست؟ پاسخ به این این پرسش‌ها، از جمله مواردی است که در این وبینار به آن می‌پردازیم. سرفصل‌هایی که در این وبینار آموزشی به آن پرداخته می‌شود، به شرح زیر است: – تعریف برند – تاثیر برند برای تصمیم نهایی در ذهن مشتری (ساخت برند در ذهن مشتری) – مراحل برندسازی

وبینار افسانه های سئو

در این وبینار، رضا شیرازی، مدیر وب ۲۴ آنچه به صورت نادرست درباره سئو مطرح می شود را شرح داده است و دری به دنیای واقعیت های سئو باز کرده. در بخش دیگری از این وبینار، باورهای غلط، تکنیک های استفاده شده توسط افرادی که به دروغ خود را سئو کار می خوانند و همچنین روش های صحیح انجام سئو بررسی شده اند.

محصول فروشی با محصول نویسی

یکی از ایستگاه های مهمی که کاربر در سفر مشتری به آن می رسد، صفحه مربوط به یک محصول یا خدمت است. محتوای این صفحه را چطور بنویسیم که به تصمیم مخاطب و نهایی کردن خرید او منجر شود؟

قدم صفر سئو – با چشم باز وارد دنیای سئو شوید.

محمدعلی خادم الفقراء در این وبینار قرار است روش تحلیل درست و حرفه‌ای یک پروژه سئو را از دید یک مدیر دیجیتال مارکتینگ تشریح کند و جایگاه واقعی سئو در دنیای دیجیتال و ارتباط آن با بخش‌های مختلف یک کسب‌وکار را مشخص کند. مدیر دیجیتال مارکتینگ آهن آنلاین در انتها، یک وب‌سایت بزرگ را نیز از نظر سئو بررسی می‌کند و نتایج سئوی وب‌سایت را به عنوان یک مطالعه موردی ارائه خواهد کرد.

از الگوریتم، محتوا بگیرید!

گوگل اگوریتم های متنوعی دارد که رتبه بندی صفحات سایت ها را براساس معیارهای مختلف انجام می دهند. برخی از این الگوریتم ها به طور مستقیم با محتوا ارتباط دارند و جزئیات و کیفیت آن را مشخص می کنند. در این وبینار بیشتر از الگوریتم های محتوایی گوگل و انواع محتوای متنی مانند محتوای پیلار، کلاستر، کرنراستون، مگاپست و… خواهم گفتم.

طرح سند استراتژی محتوا

۱)بازاریابی چیست؟ ۲)محتوا چیست؟ ۳)بازاریابی محتوایی چیست؟ ۴)بازاریاب محتوایی چه کسی است؟ در این وبینار که توسط نشر برآیند برگزار شده است، آقای پارسا کاکویی یکی از سندهای استراتژی محتوایی را مورد بررسی قرار داده و به پرسش های مذکور پاسخ می دهد.

تحول در فروش با CRM

در شرایط کنونی با بالا رفتن هزینه های تولید سرنخ ها (افزایش قیمت تبلیغات، هوشمندی مشتریان در انتخاب و رقابت زیاد ) به ابزارها و استراتژی های نیاز است تا بتوان تعداد بیشتری از این سرنخ ها را به مشتری تبدیل کرد .یکی از مهترین این ابزار نرم افزار CRM است،‌ ابزاری که اکنون توسط بیش از ۶۰ درصد کسب و کارهای کوچک و متوسط در دنیا استفاده می شود، در حالیکه این عدد در ایران زیر ۵ درصد است.

هنر بازاریابی دیجیتال

ابزارهایی مثل وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات کلیکی، سیستم های ECRM ، گوگل ادوردز، ایمیل‌مارکتینگ و… ابزارهایی هستند که در بازاریابی دیجیتال به کار گرفته می‌شوند. دانش استفاده از این ابزارها و سنجش بازدهی آن‌ها، علم بازاریابی دیجیتال است. در این وبینار آقای اسماعیل نورمحمدی به معرفی هنر بازاریابی دیجیتال می‌پردازد

معرفی ابزارهای ایمیل مارکتینگ در ایران

در این وبینار به معرفی سه ابزار در دسترس برای ایمیل مارکتینگ در ایران پرداخته شده است : MailerLite، MailChimp و MailChi که با استفاده از آنها می توانید اقدام به ارسال انبوه ایمیل کنید. قبل از دیدن این وبینار، وبینار معرفی ایمیل مارکتیگ را حتما مشاهده کنید. ایمیل مارکتینگ یکی از بخش های مهم در بازاریابی دیجیتال و در فرآیند های بازاریابی درونگرا است.

بازاریابی درونگرا

وبینار بازاریابی درونگرا، با رویکرد معرفی مفاهیم و روش یا متدولوژی بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing برگزار شد. در این وبینار یا کلاس آنلاین درباره مراحل مختلف بازاریابی درونگرا صحبت شده است و با دیدن این وبینار که مدت آن یک ساعت و ۱۵ دقیقه است می توانید با مفاهیم کلی بازاریابی درونگرا در حوزه بازاریابی دیجیتال آشنا شوید.

بازاریابی محتوایی مدیران

این وبینار بازاریابی محتوایی را برای افرادی که مایلند اطلاعات بیشتری درباره آن داشته باشند، توضیح می‌دهد. نکاتی که در این وبینار مطرح شده‌اند اینها هستند: -بازاریابی محتوایی چیست -اهمیت بازاریابی محتوایی -بازاریابی محتوایی چگونه کار می‌کند (چگونه اثر می‌گذارد) -عوامل موفقیت در بازاریابی محتوایی

وبینار برترین و ضروری ترین افزونه های سئوی وردپرس ۲۰۲۰

افزونه‌های سئوی وردپرس ابزارهای متنوعی هستند که می‌توانند به رتبه گرفتن وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو کمک کنند. بحث‌های فنی سئو تا حد زیادی بر روی عملکرد نهایی کار بازاریابی دیجیتال تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم چند وبینار آموزشی در این حوزه برگزار کنیم. در این مطلب ویدیوی صحبت‌های سعید کارگر، مشاور و متخصص سئو، در وبینار آموزشی «برترین و ضروری‌ترین افزونه‌های سئوی وردپرس ۲۰۲۰» (برگزار شده در تاریخ ۹ تیر ۱۳۹۹) در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اینستاگرام مارکتینگ

در این وبینار به موضوعات مختلفی مانند تولید محتوا، ارائه راه‌کارهای متنوع برای جذب مخاطب، تبلیغات و نکات دیگری پیرامون بازاریابی در اینستاگرام پرداختیم

وبینار آموزش ساخت یک پروفایل حرفه‌ای لینکدین و شبکه سازی

این وبینار با تدریس مجید حسینی در تاریخ ۴ آبان برگزار شد. ۴۱۶ نفر از شهرها و رشته‌های مختلف در مقاطع تحصیلی و پوزیشن ‌های شغلی مختلف در این وبینار ثبت‌نام کرده بودند. حدود ۲۰۰ نفر به صورت آنلاین این وبینار را مشاهده کردند. در این وبینار تمامی راهکارهای ساخت یک پروفایل حرفه‌ای لینکدین و سئو و بهینه سازی آن آموزش داده شده است. نکات تکمیلی مخصوص شرکت‌ها به منظور بازاریابی و برای دانشجوها به منظور کاریابی نیز توضیح داده شده است. برای قسمت شبکه سازی مدرس بر اساس تجربیات شخصی خود و همچنین تحقیق و مطالعه از منابع خارجی و داخلی به نکات مهم و مفیدی رسیده است.

وبینار ۱۵ تکنیک برای تهیه محتوای سئو شده

ولید محتوای سئو شده یا سئوی محتوا اکنون به یکی از مهم‌ترین اجزاء بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم اولین وبینار از سلسله وبینارهای رایگان دیما را به این موضوع اختصاص دهیم. ویدیوی صحبت‌های سعید کارگر، مشاور سئوی دیما را در وبینار برگزار شده در تاریخ ۱۰ خرداد ۹۹ را ببینید.

وبینار تربیت استراتژیست اینستاگرام

در سال‌های اخیر اینستاگرام به بخش جدایی‌ناپذیری از بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است، به همین دلیل دومین وبینار از سلسله وبینارهای رایگان دیما را به موضوع استراتژی اینستاگرام اختصاص دادیم. در این وبینار صحبت‌های حمیدرضا شیخ‌الاسلامی، یکی از هم‌بنیان‌گذاران مجموعه‌ی Eden را در وبینار ۲۶ خرداد دیما در مورد تربیت استراتژیست اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهیم.

وبینار دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای B2B

بازاریابی کسب‌وکارهای B2B یکی از دشوارترین حوزه‌های بازاریابی محسوب می‌شود، زیرا دسترسی به تصمیم‌گیرندگان خرید در کسب‌وکارهای B2B کار سختی است و در نتیجه به اقدامات منحصربه‌فردی نیاز دارد. در وبینار آموزشی دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارهای B2B (فروش سازمانی) که در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ برگزار شد به این موضوع پرداختیم و تلاش کردیم راهکارهایی عملی برای این حوزه ارائه بدهیم. در این مطلب ویدیوی صحبت‌های الهام نظری، مشاور بازاریابی و فروش سازمانی را در این وبینار با شما به اشتراک می‌گذاریم.

وبینار بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

. – آیا هدف کسب و کار خود را از حضور و فعالیت در اینستاگرام مشخص کرده اید؟ – آیا شاخص های اندازه گیری ( KPI) درستی برای رسیدن به اهداف خود تعریف کرده اید و استراتژی برای بهبود آن دارید؟ – چه زمانی و با کدام استراتژی باید تبلیغات را شروع کنید که نتیجه بهتری برای کسب و کار خود داشته باشید و بتوانید فروش خود را افزایش دهید؟ وبینار “بازاریابی شبکه‌های اجتماعی”، علاوه بر پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا بتوانید عملکرد بهتری برای کسب و کار خود در اینستاگرام داشته باشید.

قوانین تغییر ناپذیر بازاریابی با حمید صباغی

حمید صباغی متخصص بازاریابی و بیزینس کوچ در این وبینار به شما قوانینی که اگر ندانید همواره برنامه بازاریابی شما شکست خواهد خورد را آموزش میدهد

تقویم محتوایی با مربی حمید صباغی

تقویم محتوایی با نگاه بازاریابی هدفمند به شما کمک میکنه تا با توجه به اهداف بازاریابی خودتان برنامه محتوایی را ست کنید بسیار ساده بسیار کاربردی با مربی حمید صباغی

 

بازاریابی زنبوری – حمید صباغی و دکتر ساعی

توی این ویدیو که بصورت لایو در اینستاگرام برگزار شد حمید صباغی و دکتر محمد ساعی راجع به بازاریابی زنبوری صحبت کردند

روش های فروش و ارتباط سازی در بازاریابی شبکه ای به کمک وبینار

در حوزه ی #نتورک_مارکتینگ امروز ۷ وبینار (سمینار اینترنتی تحت وب) را برای شما ارائه کردیم. این ویدئو در زمینه ی روش های فروش و ارتباط سازی در بازاریابی شبکه ای به کمک وبینار مناسبه لطفا تمام ویدئوهای ما رو با عینک #لیدرشیپ برای ارتقاء تیم های #بازاریابی_شبکه _ای ببینید ما در جایگاه رد یا پذیرش هیچ شخصی نیستیم با تشکر فراوان از وب سایت ایسمینار بابت ارائه #رایگان این ویدئو ها

وبینار استراتژی بازاریابی دیجیتال

برای تمامی کسب و کار دو دغدغه اصلی مطرح است. در مرحله اول چگونه وارد بازار شوند و در مراحل بعدی چگونه بتوانند سهم بیشتری از بازار را برای خود داشته باشند. در این وبینار استراتژی‌های ورود به بازار آنلاین و همین طور گسترش کسب و کار به صورت قدم به قدم مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سرفصل‌هایی که در این وبینار آموزشی به آن پرداخته می‌شود، به شرح زیر است: آشنایی با مفاهیم بازاریابی و بازاریابی دیجیتال استراتژی‌های ورود به بازار دیجیتال استراتژی‌های رشد و گسترش بازار برای کسب و کارهای آنلاین

آموزش اینستاگرام – فروش بازاریابی شبکه ای

آموزش اینستاگرام برای بازاریابی شبکه ای جلسه اول توسط تیم آموزش تلنت کالا

وبینار مدیریت بحران در بازاریابی و تبلیغات دیجیتال

 شرایط بحران کرونا و همینطور شرایط سخت اقتصادی موجب شده است تا کسب و کارهای زیادی از جمله کسب و کارهای آنلاین با مشکلات جدی روبرو شوند. در حال حاضر دغدغه اصلی بسیاری از کسب و کارها در نگاه اول، حفظ کسب و کار و در نگاه بعدی گسترش آن است. در وبینار “مدیریت بحران در بازاریابی و تبلیغات دیجیتال” سعی می‌شود تا به جزییات و نکات کلیدی هدف گذاری صحیح، روش‌های تبلیغات و بودجه بندی مناسب و … پرداخته شود. سرفصل‌هایی که در این وبینار به آن پرداخته می‌شود، به شرح زیر است: – هدف گذاری صحیح و تعیین KPI مناسب در شرایط بحران – روش‌های کسب اطلاعات از بازار (تحقیقات بازار در فضای دیجیتال) – تاب آوری کسب و کارها – روش‌های تبلیغاتی کارا و عدم لزوم تبلیغات در شرایط بحران – بودجه بندی در تبلیغات

وبینار بازاریابی محتوایی بر اساس قیف فروش

 امروزه بازاریابی محتوایی یکی از مهم‌ترین قسمت های هر کسب و کار آنلاین است. اما تولید و ساخت محتوای مناسب برای جذب و یا نگهداری مخاطب هدف، راه و روش مخصوص به خود را دارد. تولید محتوای مناسب در هر مرحله از مراحل قیف بازاریابی و فروش (ایجاد آگاهی، ایجاد علاقه مندی، جلب توجه، فروش نهایی و بازگرداندن مشتری) از جمله موضوعاتی است در این وبینار به آن پرداخته خواهد شد. سرفصل‌هایی که در این وبینار به آن پرداخته می‌شود، به شرح زیر است: – تعریف قیف بازاریابی و فروش – استفاده از محتوا در ایجاد آگاهی در مخاطب هدف – استفاده از محتوا در ایجاد علاقه مندی در مخاطب هدف – استفاده از محتوا در جلب توجه مخاطب هدف – استفاده از محتوا در فروش نهایی – استفاده از محتوا در بازار گرداندن مشتری

وبینار آموزشی بازاریابی و فروش در اینستاگرام

وبینار آموزشی بازاریابی و فروش در اینستاگرام مدرس: سیدعلی احمدی زمان برگزاری وبینار: سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ برگزار کننده: مرکز توانمندسازی استان زنجان (شرکت گیتی سپند خرم) با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ویدئو وبینار «دیجیتال مارکتینگ و آموزش کاربردی ابزارهای بازاریابی دیجیتال»

شتاب‌دهنده کسب‌وکار فردوسی به عنوان مرکز pa9UMتوانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در استان خراسان رضوی با حمایت کامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وبینار «دیجیتال مارکتینگ و آموزش کاربردی ابزارهای بازاریابی دیجیتال» در تیر ۹۹ برگزار کرد. مدرس: حافظ رضائی، هم بنیان گذار و مدیرعامل مجموعه های آنلاینر و آغازینو

وبینار بازاریابی محتوا

در این وبینار نکات مهمی از مبحث بازاریابی محتوا را با یکدیگر مرور کرده ایم.

وبینار استفاده گیمفکشن در بازاریابی دیجیتال

در این وبینار کیمیا لطیفی مطالب مفیدی درباره روش‌های وفادار کردن مشتریان از جمله: انواع روش‌های حفظ و نگهداری مشتریان در کسب‌و‌کارهای اینترنتی، نحوه پیاده سازی پوش‌نوتیفیکیشن برای وب‌سایت‌ها، نحوه دسته‌بندی مشتریان بر اساس لوکیشن و… برای ارسال نوتیف‌های هدفمند و نحوه گزارش‌گیری و بهینه‌سازی کمپین‌های نوتیفیکیشن را آموزش می‌دهد. ویژگی‌های یک کمپین پوش نوتیفیکیشن موفق شاخص‌های کلیدی عملکرد در سنجش بازدهی نوتیفیکیشن‌ها

ویدئو وبینار رایگان بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی

در وبینار رایگان بازاریابی رسانه‌های اجتماعی موارد زیر بررسی شد: بازاریابی رسانه های اجتماعی چیست؟ ارائه آمار درباره وضعیت بازاریابی رسانه های اجتماعی در دنیا و ایران آشنایی با شبکه های اجتماعی فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و توئیتر

وبینار استفاده از گیمیفیکیشن در بازاریابی دیجیتال

گیمیفیکیشن (Gamification) یا بازی سازی (که گاهی هم به بازی آفرینی ترجمه می‌شود) از جمله زیر مجموعه‌های دانش طراحی برای تغییر رفتار یا Behavioral Design است(متمم). در حال حاضر در سیستم های نوین بازاریابی از گیمیفیکیشن برای جذب لید و تبدیل آن به مشتری استفاده می کنند. همچنین برای نگهداشت مشتری و ترغیب وی به خرید دوباره محصول یا خدمات نیز از این تکنیک استفاده می شود.  ساده‌ترین تعریف گیمیفیکیشن به این صورت است که گیمیفیکیشن یا بازی سازی، هنر تعبیه کردن مکانیزم های بازی در فضاهایی است که به صورت پیش‌فرض برای بازی طراحی نشده‌اند(متمم). یکی از همین روالها، روندهای خرید محصول، خدمات پس از فروش و باشگاه مشتریان است. 

چطور از تبلیغات کلیکی بهترین نتیجه را بگیریم؟

هدف این وبینار آموزش تکنولوژی تبلیغات آنلاین به مدیران، بازاریاب‌ها و مشاوران کسب‌وکارهاست تا بتوانند از تبلیغات خود بهترین نتیجه را کسب کنند و با شناخت کامل از ابزارهای تبلیغات، متناسب با هدف خود بهترین ابزار را انتخاب کنند. به این ترتیب، کسب‌وکارها می‌توانند ضمن مدیریت هزینه‌ها، بیشترین بازخورد را از تبلیغات کسب کنند.

وبینار مقدمات بازاریابی دیجیتال

ر این وبینار دو ساعته، مقدمات دوره بازاریابی دیجیتال که در سازمان مدیریتی صنعتی ارائه می شود را به صورت وبینار ارائه کرده ام. البته رئوس دوره بازاریابی دیجتال فراتر از موارد مطرح شده در این وبینار است و در این وبینار فقط درباره مقدمات بازاریابی دیجیتال صحبت شده است.

وبینار آموزشی بازاریابی محتوا

وبینار آموزشی بازاریابی محتوا – مدرس : سامان ابطحی مرکز نوآوری اروندتک

وبینار آموزشی اشتباهات عمده بازاریابی در کسب و کارهای کوچک

وبینار آموزشی اشتباهات عمده بازاریابی در کسب و کارهای کوچک مدرس: آقای علیرضا جماعتلو تاریخ برگزاری: یکشنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار کننده: مرکز توانمندسازی استان زنجان (شرکت گیتی سپند خرم) با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

وبینار دوره آموزشی بازاریابی و کسب درآمد از فضای مجازی 

وبینار دوره آموزشی بازاریابی و کسب درآمد از فضای مجازی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ مدرس: مهندس علی گودرزی

وبینار بازاریابی با نظرات مشتریان

توضیحات وبینار روش های برای کاهش ریسک خرید آنلاین برای مشتری روانشناسی و تسهیل خرید برای مشتری تکینک هایی برای شناخت عمیق مشتری چگونه محتوای تولید شده توسط کاربر را افزایش دهیم؟ بازاریابی با نظرات مشتریان

فیلم وبینار استراتژی های بازاریابی

چرا بسیاری از استارتاپ ها شکست می خورند؟ در اغلب داستان های استارتاپ های موفق، چند بنیان گذار به یک ایده انقلابی دست یافته و از تکنولوژی های نوآورانه استفاده کرده و خیلی سریع رشد کردند . بنیان گذاران، سرمایه بسیار زیادی جذب و یک تیم بسیار حرفه ای ایجاد کرده و در نهایت جهان را تغییر دادند اما این همه ماجرا نیست. اغلب افراد با همین تفکر وارد دنیای استارتاپ ها می شوند و از مهم ترین عامل یعنی استراتژی غافل خواهند شد و  محصولاتی  می سازند که هیچ کس آنها را نمی خواهد  .  کپی کردن جزئیات بدون استراتژی، افتضاح است   بیشتر استارتاپ ها با وجود ایده های عالی و تلاش زیاد، ناکام می مانند. اکثر افراد می خواهند که مدیریت و کارهای اجرایی را همچون شرکت های بزرگ به شکلی سازمانی انجام دهند بدون اینکه حتی از استراتژی های آنها در زمان شروع خبری داشته باشند و آن تاکتیک ها را در استارتاپ خود اجرا کرده ولی شکست خواهند خورد. در واقعیت استارتاپ های موفق بر اساس استراتژی های صحیح کار های اجرایی را شکل می دهند و استارتاپ های ضعیف وقت، پول و تلاششان را هدر می دهند  .

وبینار تعیین شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) برای استارتاپ‌ها

KPI (Key Performance Indicator) یا شاخص کلیدی عملکرد، یک معیار سنجش عملکرد برای افراد و سازمان‌ها است. شاخص کلیدی عملکرد یک متغیر قابل محاسبه بوده و میزان موفقیت در سازمان در رسیدن به اهداف خود را مشخص می‌کند. این شاخص برای دوره‌های زمانی مشخص بررسی شده و موفقیت‌هایی که سازمان را به اهداف کلیدی خود نزدیک می‌کنند را ارزیابی می‌کند. شاخص KPI برای تمامی سازمان‌ها و افراد می‌تواند استفاده شود. شرکت‌ها با محاسبه KPI می‌توانند بازخورد مناسبی را از نحوه عملکرد خود دریافت کنند. سازمان‌ها با بررسی این شاخص می‌توانند اهداف مشخص و دقیقی را برای خود مشخص کرده و با ارزیابی هدفمند آن‌ها میزان موفقیت خود را بررسی کنند.

وبینار بازاریابی داده محور (Data Driven Marketing)

بازاریابی داده محور، یک استراتژی بازاریابی است که با توجه به داده‌های رفتار پیشین کاربران، بینش بهتری از انگیزه‌ها و تمایلات رفتار مشتریان را شکل می‌دهد. این شیوه از بازاریابی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد کانال بازاریابی را بهبود دهند و در نتیجه این رویکرد بازاریابی منجر به کسب درآمد بیشتر خواهد شد. با توجه به این موضوع که افراد مختلف تمایلات گوناگونی دارند که به تفکر و رفتار آن‌ها جهت می‌دهد، کسب‌وکارها که به تمایلات افراد توجه می‌کنند شانس بیشتری برای تبدیل کردن مشتریان بالقوه به مشترایان واقعی دارند. استفاده از رویکرد بازاریابی داده محور می‌تواند تصویری از عادت‌های خرید مشتریان به کسب و کارها ارائه دهد. با کسب این بینش، کسب و کارها می‌توانند استراتژی‌های فروش و بازاریابی‌ خود را با ویژگی‌های مشتریان تنظیم کنند.

پرسونا؛ چیست؟ چگونه؟ چرا؟

در یک بازاریابی هدفمند باید مشتری‌های خود را بشناسید و بر اساس علایق و ویژگی‌های شخصیتی ایشان عمل کنید. به این ترتیب تمام تلاش‌های شما در جهت جذب مشتری بازدهی بیشتری خواهند داشت و در نتیجه سرمایه و وقت کمتری به هدر خواهد رفت. تهیه و طراحی پرسونای مشتری یکی از کاربردی‌ترین روش‌های هدفمندسازی بازاریابی است. پرسونا (persona) در زبان انگلیسی به معنای ویژگی‌های خاصی از یک نفر است که توسط دیگران قابل تعریف باشد. به عبارت دیگر، ویژگی‌های درونی فرد که شاید زیاد به چشم اطرافیان نیاید یا باید خیلی به فرد نزدیک شد تا آن‌ها را شناخت جزو پرسونا محسوب نمی‌شوند. بلکه ویژگی‌های بسیار بارز مانند مادر بودن، سن، شغل، میزان تحصیلات و موارد این‌چنینی را پرسونا می‌گویند. البته ویژگی‌های رفتاری و احساسی بیشتر درنظر گرفته می‌شوند. در این وبینار علیرضا مردانی نژاد، مدیر توسعه کسب‌وکار یکتانت، از پرسونای مخاطب می‌گوید.

وبینار نقش روایت‌سازی در موفقیت یک استارتاپ

حتما پیش آمده که شما هم بارها و بارها درگیر یک سریال یا فیلم شوید و از تماشای آن لذت ببرید. جدا از اینکه دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد، یکی از مهمترین عوامل درگیر کردن مخاطب، قدرت روایت‌سازی و قصه گویی است. روایت‌سازی در ساخت و تثبیت برند یک استارتاپ بسیار تاثیرگذار است. بسیاری از برندهای کوچک و بزرگ جهان از این روش در فرایند برندینگ خود استفاده کرده‌اند. روایت‌سازی، صدای یک برند را در قالب یک روایت به گوش مخاطبان آن می‌رساند. بر اساس این انتخاب تکنیک‌های درست می‌تواند باعث افزایش اعتبار برند سازمان شده و هویت برند را شکل دهد. همیشه جلب توجه و حفظ مخاطب جزو سخت‌ترین کارها هستند. اما روایت‌سازی به خوبی کمک می‌کند تا بتوانید تمرکز، توجه، احساسات، حواس و ذهن او را درگیر کنید تا به فکر فرو برود و همراه شما بماند. در همین حین می‌توانید محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل معرفی کرده و کاری کنید تا در نهایت اقدام موردنظر شما را انجام دهند.

چطور به عنوان یک کسب‌وکار از لینکدین استفاده کنیم؟

 
لینکدین، بزرگترین شبکه اجتماعی متخصصین و کسب‌وکارها در دنیاست که نه‌ تنها با استفاده از آن می‌توانید کسب‌وکار خود را گسترش دهید، بلکه امکان شبکه‌سازی قدرتمند، کاریابی، معرفی مشاغل، پیدا کردن نیروهای متخصص و تبلیغات در آن وجود دارد. لینکدین تخصصی‌ترین شبکه اجتماعی دنیاست که برای معرفی کسب و کارها و ارتباط میان متخصصان و مدیران طراحی شده است. این شبکه اجتماعی در حال حاضر بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که ظرفیت و پتانسیل بالای آن را نشان می‌دهد. در این وبینار ندا عروضی، سرپرست واحد بازاریابی محتوای یکتانت، از بازاریابی در لینکدین خواهد گفت.

بازاریابی دیجیتال با رویکرد داده محور

بازاریابی داده محور، یک استراتژی بازاریابی است که با توجه به داده‌های رفتار پیشین کاربران شکل می‌گیرد. در این وبینار، ارسلان شورابی، سرپرست استراتژی دیجیتال کانون ایران نوین، از بازاریابی دیجیتال با رویکرد داده محور خواهد گفت.

وبینار تبلیغات رفتارمحور؛ بازاریابی مبتنی بر علایق کاربر

تبلیغات رفتار محور نوعی از کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند است که آیتم‌های تبلیغاتی را به کاربرانی که ویژگی‌های رفتاری یا جمعیت شناختی (مثل جنسیت، رده سنی، سطح درآمد و ) خاصی دارند، نمایش می‌دهد. این تبلیغات سابقه رفتار کاربران را روی وب بررسی می‌کند و با شناسایی الگوهای مشابه رفتاری، کاربران را بر اساس این الگوها بخش‌بندی می‌کند. تبلیغات رفتارمحور برای کسب‌وکارها این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانند با استفاده از هوش مصنوعی، از میان میلیون‌‌ها کاربر وب مستقیما به مخاطبان خود دست یابند و تبلیغات خود را تنها به کاربران علاقمند به حوزه فعالیت خود نمایش دهند. با توجه به مرتبط بودن محتوای تبلیغات رفتارمحور به علایق و نیازهای کاربران، این نوع کمپین‌ها از بازدهی بالاتری نسبت به کمپین‌های تبلیغاتی معمول برخوردارند، و قادرند نتایج بسیار بهتری را رقم بزنند. در این وبینار میثم باوفا، مدیر محصول یکتانت، از تبلیغات رفتارمحور و شیوه بکارگیری آن‌ها برای کسب مزیت رقابتی در بازار می‌گوید.

وبینار اتوماسیون بازاریابی چیست و چگونه به کسب‌وکارها کمک می‌کند

اتوماسیون بازاریابی یعنی استفاده از نرم‌افزار در جهت اتوماتیک کردن فعالیت‌های بازاریابی. بسیاری از فعالیت‌های بازاریابی تکراری هستند؛ مثل بازاریابی ایمیلی، پست گذاری در شبکه‌های اجتماعی و حتی برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی. خیلی از دپارتمان‌های بازاریابی این قبیل فعالیت‌های خود را از طریق نرم‌افزارهای مناسب اتوماتیک می‌کنند. در این وبینار فاطمه حاجی زاده، مدیر توسعه کسب‌وکار نجوا، از اتوماسیون بازاریابی خواهد گفت.

وبینار چگونگی بهینه‌سازی تبلیغات کلیکی

بهبود مستمر، قابلیت‌های بیشتر و گسترش ابزارهای تبلیغات آنلاین سبب افزایش نیاز مارکترها به اطلاعات به‌روز شده است. هدف این وبینار آموزش بهینه‌سازی تبلیغات کلیکی به بازاریاب‌ها، دیجیتال مارکترها و مشاوران کسب‌وکارهاست تا بتوانند کمپین‌های تبلیغاتی خود را بهینه کرده و با طراحی کمپین‌های تبلیغاتی موفق، از تبلیغات خود بهترین نتیجه را کسب کنند. در این وبینار راشین درویش، مدیر واحد موفقیت مشتریان یکتانت، به بررسی موردی چند کمپین اجرا شده در یکتانت و شیوه بهینه‌سازی کمپین‌ها می‌گوید.

وبینار ۱۶ سال شکست! ۱۶ درس برای یک کسب‌وکار نوپا

طی ۱۶ سال گذشته از شروع سرورپارس، هر روز درس های جدیدی از بازار، نحوه مدیریت شرکت و نحوه ارتباط با دیگران یاد گرفتم. عدم رعایت هرکدام از این موارد می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در شکست یک کسب و کار داشته باشد. هر سال البته یک مورد بیشتر از مابقی موارد در روند کاری شرکت تاثیر داشت. در این وبینار یک مورد بسیار مهم از هر سال را در نظر گرفتم که در کنار هم مجموعا ۱۶ مورد مهم و تاثیر گذار در یک کسب و کار به خصوص کسب و کار نوپا را تشکیل می‌دهند.

وبینار کاربردهای گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

با افزایش رقابت در دنیای دیجیتال میان برندها، تولید محتوا باید به شیوه‌های نوین و جذاب‌تری صورت بگیرد. نوشته‌ها و فیلم‌های آموزشی مدت‌هاست که مورد استفاده بازاریاب‌های دیجیتال بوده‌اند و سایت‌ها مملو از این دست محتوا در هر زمینه‌ای شده‌اند، به طوری که رقابت را دشوار ساخته است. اگر قصد دارید از رقبایتان جلوتر باشید باید تمایز ایجاد کنید. این تمایز در دنیای امروز با گیمیفیکیشن ایجاد می‌شود. با این روش است که می‌توانید مشتریان را به صفحه خود بکشانید، آن‌ها را مجاب کنید تا شما را به دوستانشان معرفی کنند و به این ترتیب بر سر زبان‌ها بیفتید. از سوی دیگر مهمترین اهمیت گیمیفیکیشن در افزایش میزان تعامل و مشارکت مخاطبان است که باعث می‌شود موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی عاشق شما شوند. در این وبینار مسعود انصاری از کاربردهای گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ می‌گوید.

وبینار روایت کمپین دیجیتال در شب یلدا

چندسالی است که در ایران شب یلدا یکی از رویدادهای مهم برگزاری کمپین برای کسب و کارهاست. کسب وکارهای تلاش می‌کنند مخاطبان بیشتری را در این ایام جذب کنند و تا به هدف مورد نظر خود هدایت کنند و مخاطبان عمل مورد انتظار آنها را انجام دهند. اما این مسیر بدون چالش نیست و صاحبان کسب و کارها اگر بتوانیم قبل از شروع کمپین خود بیشتر با جنس چالش‌ها برخورد داشته باشیم هنگام اجرای کمپین می‌توانیم نتایج بهتری حاصل کنیم. با توجه به شرایط قرنطینه کرونا امسال کمپین‌های آنلاین امسال در شب یلدا نقش پر رنگ تری خواهد داشت. فرصت خوبیست تا برای کسب و کار خود در این مناسبت کمپین دیجیتالی برگزار کنیم. در این وبینار باهم چالش‌های کمپین شب یلدا را بررسی می‌کنیم و اینکه چه عواملی می‌تواند نقش پر رنگی در تعامل مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری داشته باشد. به کمک سرویس‌هایی مختلف چطورین بیشترین بازدهی را برای کمپین شب یلدا داشته باشیم.

سئو برای یک استراتژیست محتوا

داشتن محتوای سئو شده یکی از مهمترین بخش های سئو است. سئو محتوا مجموعه اقداماتی است که در راستای تولید و بهینه سازی محتوایی با پتانسیل خوب برای کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو صورت می‌گیرد. در واقع هدف از تولید محتوای سئو شده، تهیه محتوایی است که علاوه بر پوشش نیاز مخاطب، اصول سئو در آن رعایت شده باشد.

مقدمه‌ای بر OKR برای کسب‌و‌کارهای نوپا

OKR یه Objective Key Results به معنای اهداف و نتایج کلیدی بوده و به وسیله آن می‌توان اهداف سازمانی را تعیین نموده و نتایج آن‌­ را پیگیری کرد. این مفهوم اولین بار توسط مدیرعامل شرکت اینتل معرفی شد و امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله گوگل، لینکدین ، اوراکل و… از OKR استفاده کرده‌اند. با ابزار OKR اهداف یک سازمان را تعیین کرده و میزان موفقیت در رسیدن به آن را اندازه‌گیری می‌کنند. در واقع براساس آن همه افراد سازمان می‌دانند که انتظارات کلی سازمان چیست. OKR ها عمومی هستند، به این معنی که وقتی تعیین شوند، همه به سمت آن حرکت کرده و از کار دیگر افراد سازمان آگاه می‌شوند. تدوین OKR از بالاترین سطح سازمان شروع می­‌شود و با OKR تک تک افراد سازمان خاتمه می­‌یابد. این نتایج کلیدی معمولاً بخشی از فرآیند برنامه‌ریزی فصلی (سه ماهه) و یا سالیانه هستند.

روش‌های وفادار کردن مشتریان در کسب‌وکارهای آنلاین از طریق پوش نوتیفیکیشن

در این وبینار کیمیا لطیفی مطالب مفیدی درباره روش‌های وفادار کردن مشتریان از جمله: انواع روش‌های حفظ و نگهداری مشتریان در کسب‌و‌کارهای اینترنتی، نحوه پیاده سازی پوش‌نوتیفیکیشن برای وب‌سایت‌ها، نحوه دسته‌بندی مشتریان بر اساس لوکیشن و… برای ارسال نوتیف‌های هدفمند و نحوه گزارش‌گیری و بهینه‌سازی کمپین‌های نوتیفیکیشن را آموزش می‌دهد. ویژگی‌های یک کمپین پوش نوتیفیکیشن موفق شاخص‌های کلیدی عملکرد در سنجش بازدهی نوتیفیکیشن‌ها

چطور از تبلیغات کلیکی بهترین نتیجه را بگیریم؟

هدف این وبینار آموزش تکنولوژی تبلیغات آنلاین به مدیران، بازاریاب‌ها و مشاوران کسب‌وکارهاست تا بتوانند از تبلیغات خود بهترین نتیجه را کسب کنند و با شناخت کامل از ابزارهای تبلیغات، متناسب با هدف خود بهترین ابزار را انتخاب کنند. به این ترتیب، کسب‌وکارها می‌توانند ضمن مدیریت هزینه‌ها، بیشترین بازخورد را از تبلیغات کسب کنند.

بازاریابی محتوایی در اینستاگرام

این روزها استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها اجتناب ناپذیر است. اینستاگرام یکی از این شبکه‌هاست که بستر مناسبی را برای ارائه محصولات و خدمات، و رشد کسب و کارها فراهم کرده است. کلید موفقیت در شبکه‌های اجتماعی، فعالیت منظم و مداوم است. برای فعالیت منظم نیاز به استراتژی و برنامه‌ریزی دقیق دارید. اما فعالیت منظم در شبکه‌های اجتماعی گاهی پیچیده و زمان‌بر است. در این وبینار سیاوش رهبر درباره روش‌های ارتباط موثر با کاربران در اینستاگرام و مدیریت شبکه‌های اجتماعی آموزش می‌دهد.

چطور تبلیغات همسان جذاب بسازیم؟

کاربران وب‌سایت‌ها در طی روز هزاران پیام تبلیغاتی از برندهای مختلف را می‌بینند، بدون شک تمام این تبلیغات توجه کاربران را جلب نمی‌کند. به همین خاطر مارکترها باید از محتوایی استفاده کنند که توجه کاربران هدف را جلب کند. در تبلیغات کلیکی محتوای جذاب معمولا باعث کاهش هزینه تبلیغات نیز می‌شود، بنابراین اهمیت ساخت تبلیغ جذاب بیشتر می‌شود. در این وبینار فاطمه شیری، کارشناس ارشد تیم موفقیت مشتریان یکتانت، به موضوع جذابیت در تبلیغات همسان می‌پردازد.

از انتشار رپورتاژ آگهی بهترین نتیجه را بگیریم!

رپورتاژ آگهی شیوه‌ای از تبلیغات است که به معرفی یک کسب و کار یا خدمات وب‌سایت می‌پردازد. کاربران با مطالعه رپورتاژ آگهی که به صورت دقیق تهیه شده است جذب آن شده و به کسب و کار معرفی شده اعتماد بیشتری می‌کنند. کسب‌وکارها با اهداف مختلفی اقدام به انتشار محتوا در سایر رسانه‌ها تحت عنوان رپورتاژ آگهی می‌کنند. افزایش آگاهی از برند، سئو سایت، روابط عمومی و افزایش فروش از مهم‌ترین این اهداف هستند.

تبدیل صفحه فرود به صفحه صعود

در این ویدیو امیرحسین اسماعیلی، مدیرعامل آژانس خلاقیت وبسیما درباره‌‌ی نکات طراحی لندینگ و تاثیر آن در افزایش نرخ تبدیل مشتریان کسب و کارها آموزش می‌دهد.

آموزش مقدماتی گوگل آنالیتیکس 

امروزه ابزارهای گوناگونی برای ارزیابی ترافیک وب‌سایت‌ها وجود دارد، اما بدون شک قابل اعتمادترین روش استفاده از گوگل آنالیتیکس است. در این وبینار حسین سیف مقدمات کاربردی استفاده از آنالیتیکس را به شما آموزش می‌دهد.

وبینار آموزش گوگل آنالیتیکس (بخش دوم)

مروزه ابزارهای گوناگونی برای ارزیابی ترافیک وب سایت ها وجود دارد، اما بدون شک قابل اعتمادترین روش استفاده از گوگل آنالیتیکس است. در این وبینار حسین سیف مقدمات کاربردی استفاده از آنالیتیکس را به شما آموزش می دهد.

از تبلیغات کلیکی بهترین نتیجه را بگیریم

بهبود مستمر، قابلیت‌های بیشتر و گسترش ابزارهای تبلیغات آنلاین سبب افزایش نیاز مارکترها به اطلاعات به‌روز شده است. در وبینار «چطور از تبلیغات کلیکی بهترین نتیجه را بگیریم؟» قصد داریم روش‌های درست و بهینه استفاده از تبلیغات کلیکی را آموزش دهیم، تا بتوانید با آگاهی بیشتر، از تبلیغات خود حداکثر بهره را ببرید.
 

ایمیل مارکتینگ و بازگشت مشتری

ایمیل مارکتینگ در بازگرداندن کاربران و تشویق آن‌ها به خرید مجدد تاثیر بسزایی دارد و یکی از به‌صرفه‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود. با استفاده از ایمیل می‌توان پیام‌های شخصی‌سازی شده برای هر کاربر را در زمان مناسب ارسال کرد. ایمیل مارکتینگ با توجه به هزینه پایین‌تر نسبت به سایر کانال‌های ارتباطی و همچنین نرخ تبدیل بالا، یکی از قوی‌ترین کانال‌های ارتباط با کاربران است. در وبینار «ایمیل مارکتینگ و بازگشت مشتری» قصد داریم جنبه‌های مختلف ایمیل مارکتینگ را بررسی کرده و شیوه بهینه بهره‌مندی از آن را آموزش دهیم.

وبینار آموزش ۰ تا ۱۰۰ تبلیغات کلیکی

بهبود مستمر، قابلیت‌های بیشتر و گسترش ابزارهای تبلیغات آنلاین سبب افزایش نیاز مارکترها به اطلاعات به‌روز شده است. هدف این وبینار آموزش تکنولوژی تبلیغات آنلاین به مدیران، بازاریاب‌ها و مشاوران کسب‌وکارهاست تا بتوانند از تبلیغات خود بهترین نتیجه را کسب کنند و با شناخت کامل از ابزارهای تبلیغات، متناسب با هدف خود بهترین ابزار را انتخاب کنند. به این ترتیب، کسب‌وکارها می‌توانند با آگاهی بیشتر ضمن مدیریت هزینه‌ها، بیشترین بازخورد را از تبلیغات کسب کنند.

بررسی و مقایسه فرآیند سئو در ایران با دستورالعمل های گوگل (QRG)

سئو (Search Engine Optimization) یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، مجموعه اقداماتی است که با هدف بهبود عملکرد سایت بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و افزایش تعداد بازدیدکنندگان انجام می‌شود. اکثر کاربران اینترنت برای یافتن محتوای مورد نظر خود از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. به همین دلیل سئو می‌تواند میزان بازدید از سایت را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. از سوی دیگر با توجه به اعتمادی که کاربران به محتوای پیشنهاد شده توسط موتورهای جستجو دارند، سئو مناسب می‌تواند باعث افزایش فروش کسب‌و‌کارها و جذب مشتریان بیشتر شود. به همین دلیل سئو از اهمیت ویژه‌ای برای وبسایت‌ها و کسب‌وکارها برخوردار است.

تبلیغات هدفمند، جادوی بهینه‌سازی تبلیغات

تبلیغات هدفمند برای کسب‌وکارها این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانند صرف نظر از اطلاعات کاربر، با استفاده از روش‌های متن کاوی و هوش مصنوعی، بهترین تبلیغ مرتبط با محتوای موجود در صفحه را به کاربر نمایش دهند. استفاده از تبلیغات هدفمند علاوه بر کسب‌‌و‌کارهای عمومی برای کسب‌‌و‌کارهای B2B یا ارائه‌دهندگان کالاهای تخصصی که از مخاطبین ویژه‌ای برخوردارند نیز یک راه حل بی نظیر به شمار می‌رود و با استفاده از آن می‌توانند ضمن مدیریت هزینه‌ها، تبلیغات خود را به مشتریان بالقوه خود نمایش دهند.

وبینار طراحی کمپین های مارکتینگ در بلک فرایدی

 

بلک فرایدی (Black Friday) یا جمعه سیاه روز بعد از روز شکرگزاری است. از آن‌جا که در این روز بسیاری از افراد خرید سال نو میلادی را آغاز می‌کنند، بسیاری از فروشگاه‌های آمریکا تخفیف‌های چشمگیری را بر روی اجناس خود قرار می‌دهند و مشتریان از ساعات ابتدایی روز جمعه در مقابل فروشگاه‌ها صف می‌کشند. فروشگاه‌های آنلاین ایرانی هم در سال‌های اخیر با اعمال تخفیف‌های چشمگیر و با اجرای کمپین‌های ویژه، به استقبال بلک‌فرایدی می‌روند. در این روز بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین توانسته‌اند با ارائه تخفیف‌های چشمگیر بر روی برخی از اجناس خود، فروش بالایی را تجربه کنند و مشتریان بسیاری را جذب کنند.