0

هدف از تولید محتوا چیست؟

هدف از تولید محتوا چیست؟ تولید محتوا یک گذرگاه تعاملی دوطرفه میان تولیدکننده و مصرف‌کننده و به‌عبارت دیگر دریچه‌ی ارتباط شما با جهان است. وقتی با مخاطب‌تان گفت‌وگو می‌کنید، یعنی او را در کارتان شریک کرده‌ و برای او احترام قائل شده‌اید. شک نکنید تولید محتوای خوب باعث اعتمادسازی و افزایش اعتبار شما می‌شود.

فهرست این مقاله آموزشی

این مطلب و خوندی ؟  تجربه مشتری چیست؟

فهرست مطالب هدف از تولید محتوا چیست؟

هدف از تولید محتوا نقش بسزایی در برند سازی شرکت ها دارد. به طور کلی در صورتی که بخواهید در موتورهای جستجوگر مانند گوگل یا در جستجوهای اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی نقش موثری داشته باشید و در مقابل رقبای خود دیده شوید و شانس رسیدن به ده جایگاه برتر گوگل را نصیب خود کنید باید از خدمات تولید محتوای به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

جمله معروفی است که می گوید: گوگل دموکراتیک است. حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها هم که نحوۀ ایجاد و گسترش محتوای دیجیتال را درک نموده‌اند می‌توانند با کمک فرآیندهای صحیح، یک شرکت بزرگ را راه‌اندازی نمایند.(جو پولیزی)

می دانیم که محتوا هر آن چیزی است که به مخاطب عرضه می‌نماییم و آن را در ازای به دست آوردن چیزی ارائه می‌کنیم. ممکن است هدف از تولید محتوا این باشد که پیام ویژه خود را به گوش مخاطب مان برسانیم. شاید می‌خواهیم با تولید محتوا کسب درآمد نماییم و یا برند شخصی خودمان را بسازیم. همان‌طور که گفتیم قرار است بی‌معطلی وارد عمل شویم.

هدف از تولید محتوا را همیشه در نظر داشته باشید تا بتوانید بهتر و بهینه تر و از همه مهمتر کاربر پپسند تر بنویسید.

بنابراین یکی از مهمترین هدف از تولید محتوا جذب مخاطب و نگه داشتن وی در سایت می باشد. شما باید برای مخاطب خود محتوا تولید نمایید. سپس مخاطب با رفتار خود در سایت شما نشان می دهد که از ورود به سایت و خواندن محتوای شما رضایت دارد یا خیر! در صورت رضایتمندی کاربر از این پس گوگل با اطمینان خاطر بیشتر کاربران خود را به سمت سایت شما یا کسب و کار شما هدایت می کند.

تعریف تولید محتوا

تولید محتوا، مطالب آموزنده یا سرگرم کننده که به عنوان ابزاری برای افزایش بازدیدکننده، دسترسی و تعامل مخاطبان با یک برند، محصول یا خدماتی می باشد که ارائه آنها از طریق رسانه های گرافیکی، متنی، ویدئویی، صوتی و اجتماعی امکان پذیر است.

این مطلب و خوندی ؟  سفر مشتری چیست ؟

این جمله را حتما شنیده اید که “محتوا پادشاه است.” چون محتوا پایه و اساس هر نوع بازاریابی دیجیتالی است.

منظور از هدف چیست؟

به‌طور کلی منظور ما از هدف، آن‌دسته از اهدافی هستند که در راستای ارتقای کاری و رونق کسب‌وکارمان تعیین می‌شوند. بنابراین پیش از تولید هرگونه محتوا به این فکر کنید که هدف‌تان از تولید این محتوا چیست؟ اگر این هدف به رونق کار شما کمکی نمی‌کند قیدش را بزنید. اما اگر هدفی که تعیین کرده‌اید درست و توسعه‌زاست، دست‌به‌کار شوید. بنابراین یکی از اساسی‌ترین مسائلی که باید به آن توجه کرد، تناسب و تطابق محتوای ارائه شده با اهداف تجاری و مخاطب هدف است. تنها در این صورت است که کسب‌وکار ما به سمتی که می‌خواهیم پیش می‌رود و در رقابت باقی می‌ماند.

هدف من از تولید محتوا چیست؟

چه حرفی برای گفتن دارم که ارزش تولید محتوا را داشته باشد؟

جامعه هدف تولید محتوای من چه افرادی هستند؟

علاقه مندی من برای تولید محتوا چه می باشد و به چه موضوعاتی علاقه دارم؟

چه محتوایی می توانم تولید نمایم که منحصر به فرد باشد و تنها من از عهده آن بر می آیم؟

چه نیازهایی در جامعه می بینم که با تولید محتوا آنها را مرتفع کنم؟

با تولید محتوا به چه موفقیت هایی می رسم؟

در تولید محتوا چه افرادی الگوی من هستند؟

با محتوای تولیدی چه تغییراتی می توانم بسازم؟

سه هدف مهم از مجموعۀ اهدافی که برای تولید محتوا دارم چه هستند؟

اهداف تولید محتوا چه باید باشد تا مفید واقع شود

حال که با فرایند جذب مخاطب آشنا شده‌اید باید با ۴ هدف اصلی تولید محتوا که درواقع اهداف تولید محتوا نامیده می‌شوند آشنا شوید.

 در عکس زیر شما نمودار خاصی را مشاهده می‌کنید. در این نمودار چهار هدف اصلی تولید محتوا قرار داده‌شده است:

 1. سرگرمی
 2. الهام‌بخش بودن
 3. آموزش
 4. اقناع

استفاده از این هدف از تولید محتوا باعث می‌شود که علاوه بر کاربران و مخاطبان همیشگی سایت شما کاربران جدید نیز جذب سایت شما شوند. امروزه شرکت‌های بزرگ از این چهار هدف برای افزایش تعداد مشتریان و بازدیدکنندگان خود استفاده می‌کنند.

۱.هدف از تولید محتوا – سرگرمی

تولید یک محتوای سرگرم‌کننده برخلاف اسمش بسیار سخت است. امروزه دنیای محتوا در اختیار کاربران است و هر کاربر و مخاطبی با هر سلیقه‌ای به‌راحتی می‌تواند محتوای موردنظر خود را در اینترنت پیدا کند. پس چرا باید از محتوای شما استفاده کند. جواب سؤال در مقدار سرگرمی ایجادشده در محتوا است. جلب‌توجه و ایجاد یک محتوای سرگرم‌کننده باید ایجاد یک واکنش احساسی در افراد می‌شود. این به این معنی است که فرد مخاطب نسبت به محتوای تولیدشده اعتماد کرده و محتوا را مفید می‌داند.

این مطلب و خوندی ؟  مشتری مداری چیست؟

این مفید بودن محتوا به این معنی است که کاربر و یا مخاطب با محتوا شما سرگرم شده و زمانی را که برای مشاهده و یا مطالعه محتوای شما مصرف کرده است را مفید می‌داند. پس برای مطالعه و مشاهده محتواهای مفیدتر مجدد به سایت و مجموعه شما مراجعه خواهد کرد.

۲. هدف از تولید محتوا – الهام‌بخش بودن

محتوا الهام‌بخش درواقع به مخاطب شما کمک می‌کند که شرایط خود را با محتوا یکی دانسته و از محتوای شما برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند. فرقی نمی‌کند که محتوای شما یک محتوای تجاری باشد و یا یک محتوای تبلیغاتی و حتی یک خبر، هرچه قدر که مخاطب خود را به محتوای شما نزدیک‌تر حس کند بیشتر جذب محتوای شما می‌شود.

محتوای الهام‌بخش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف تولید محتوا درواقع احساسات مخاطب شمارا هدف می‌گیرد. تولید این نوع محتوا در ویدئوهای تبلیغاتی بسیار رایج است. در محتواهای متنی هم شما می‌توانید در ابتدا احساست درگیر مخاطب را تحریک کرده و سپس برای مشکلات و دغدغه‌های مخاطب راهکار و راه چاره معرفی کنید. استفاده از تائیدها، رویدادها، بررسی‌ها و رتبه‌بندی‌ها و استفاده از افراد مشهور باعث می‌شود که احساست مخاطب شما بیشتر با محتوای شما درگیر شده و نسبت به خرید محصول و یا استفاده از خدمات تمایل بیشتری داشته باشد.

۳. هدف از تولید محتوا – آموزشی بودن

محتوای آموزشی تولیدشده کمتر احساسی و بیشتر منطقی است. هدف از ایجاد محتوای آموزشی درواقع کمک به مخاطب برای یادگیری مواردی است که در آن‌ها دچار مشکل شده است. این نوع محتوا برای حل چالش‌های مخاطب به وجود آمده‌اند. بااین‌حال به‌عنوان یکی از اهداف تولید محتوا باید به آموزشی بودن محتوا نیز توجه شود.

محتوای شما می‌تواند نیازهای کاربر را برطرف کند اما برای این کار لازم نیست حتماً به‌صورت رسمی و خیلی مکتبی محتوا نوشته شود. حتی دیگر در کتاب‌های آموزشی هم از این روش استفاده می‌کنند. استفاده از تصاویر جالب و بامزه و یا حتی استفاده از اینفوگرافی های جذاب باعث می‌شود که کاربر در حین آموزش و مشاهده محتوا جذب آن نیز شود.

در تولید محتوای آموزشی شما می‌توانید به‌راحتی چالش‌ها را با جواب‌های درس ولی با کلامی خلاقانه‌تر و بهتر به مخاطب برسانید. این کار باعث می‌شود که مخاطب شما در هنگام مشاهده و یا مطالعه محتوای شما خسته شده و از دیدن محتوا لذت ببرد. با این کار مخاطب بیشتر از قبل جذب محتوای های تولیدشده شما شده و برای حل جواب‌ها و رفع دغدغه‌های ذهنی خود بیشتر به سایت شما مراجعه می‌کند چراکه نحوه نگارش محتوا و جواب‌های شمارا دوست دارد.

این مطلب و خوندی ؟  بازاریابی محتوایی چیست ؟

۴. هدف از تولید محتوا – متقاعد کردن

شاید بتوان گفت که این مورد یکی از کلیدی‌ترین اهداف تولید محتوا می‌باشد. اینکه شما بتوانید مخاطب خود را متقاعد کنید که از محصولات شما و یا خدمات شما استفاده کند. البته برای این کار باید بسیار مراقب باشید. این فرایند در تولید محتوا همان‌قدر که مهم و حیاتی است می‌تواند خطرناک نیز باشد. چراکه ممکن است محتوا بیش‌ازحد مخاطب را تشویق و ترغیب کند و درنهایت نتیجه عکس بدهد و مشتری از محتوای شما دل‌زده شود.

برای اینکه بتوانید مخاطب خود را متقاعد به استفاده از خدمات و محصولات خود کنید باید در فرایند تولید محتوا سیار مراقب باشید. محتوای متقاعدکننده درواقع آخرین اهرم فشار برای جذب مشتری است. برخلاف محتوای الهام‌بخش استفاده از محتوای متقاعدکننده علایق منطقی مخاطبان شمارا هدف قرار می‌دهد.

این به این معنی است که مخاطب باید با تمام جذابیت‌های محتوایی که مشاهده و مطالعه کرد است درنهایت تصمیم بگیرد که کالا و یا خدمات شما استفاده کند. برای این کار باید دلیل منطقی برای او بیاورید، مانند صرفه‌جویی در هزینه، زمان اشتراک بیشتر و اینکه کاربر با خرید از شما می‌تواند به منابع آموزشی و محتوای بیشتری دست پیدا کند.

استفاده از تجربه و نظرات مشتریان قبلی و همچنین ارائه نقاط قوت و برجسته کردن آن‌ها در کنار نقاط ضعف باعث می‌شود که مشتریان برای خرید محصول شما متقاعد شود. همه این موارد به‌عنوان بخش‌های متقاعدکننده باعث می‌شوند که مخاطب سایت شما نسبت به خرید محصول و یا استفاده از خدمات شما ترغیب شود.

 با توجه موارد اعلام‌شده به‌عنوان اهداف تولید محتوا باید به این نکته توجه داشته باشید که فرآیند تولید محتوا یک امر تخصصی است. استفاده درست از این اهداف باعث می‌شود که مخاطب سایت شما بیشتر از قبل شود. البته استفاده نادرست از این موارد هم می‌تواند باعث کاهش بازدیدها و از محتوا و سایت شما شود.

یک محتوای خوب باعث می‌شود که مخاطب شما جذب‌شده و با محصول و خدمات شما آشنا شده یا با فعالیت و برندینگ شما آشنا شود و درنهایت تصمیم مهمی برای استفاده از محتوا و محصولات شما بگیرد. ابتکار و نوآوری در بخش‌های گفته باعث می‌شود که محتوای شما نسبت به دیگر محتواها موفق‌تر عمل کند.

چگونه برای تولید محتوا هدف گذاری کنید؟

تولید محتوا بخشی از بازاریابی محتوایی و درونگرا در یک کسب و کار است. شما زمانی می‌توانید برای تولید محتوای خود هدف گذاری کنید که اهداف کسب و کارتان و مخاطب‌هایش مشخص شده باشند. این موارد هم در برنامه بازاریابی مشخص می‌شوند. بازاریابی یعنی: درک واقعی از نیاز مشتری و سپس تولید محصول، معرفی و رساندن آن به دست مشتری. پس ابتدا باید پلان بازاریابی درونگرا و بازاریابی محتوایی شما تعریف شود و بعد شروع به تولید محتوا هدفمند کنید.

این مطلب و خوندی ؟  چگونه تولید محتوا کنیم ؟

هدف از تولید محتوا تبلیغ نیست!

برخی از افرادی که روزانه محتوا تولید می کنند و اتفاقا خیلی هم تلاش می کنند، نمی دانند که هدف از تولید محتوا ، تبلیغ نیست. گوش و چشم مردم از تبلیغات پر شده است و حتی نسبت به آن آلرژی هم پیدا کرده اند. البته درست کردن تبلیغ هم نوعی تولید محتوا است اما تفاوت های بسیاری بین این دو وجود دارد. به نوعی تبلیغ باید در دل یک محتوا باشد. تبلیغ مستقیم دیگر پاسخگو نخواهد بود. اجازه دهید با یک نوع محتوای داستانی شروع کنیم:

دیروز داشتم یک پوستر طراحی میکردم که به یک مشکل برخوردم مشکل این بود که …(و مشکل را توضیح می دهد). عصبی شده بودم. ولی بالاخره تونسم که راه حل رو پیدا کنم و مشکل رو برطرف کردم. یه ابزار پیدا کردم که تونست بهم کمک کنه. اسمش … (فلان برنامه) بود. ابزار کاربردی هستش برای دوستانی که کارهای گرافیکی دارند. گفتم به شما هم معرفی کنم که اگر شما هم به این مشکل برخوردین ازش استفاده کنین و مثل من ساعت ها درگیر نباشین.

محتوایی که بالا خواندید یک محتوای داستانی بود. داستانی که از طرف یک گرافیست نوشته شده بود که برای مخاطباش تولید محتوا می کند. این محتوا مخاطب را به شدت با خودش درگیر و وارد یک داستان شخصی می کند. مردم عاشق داستان هستند. از طرفی این محتوا دو تبلیغ هم در دلش داشت. اول تبلیغ برای گرافیست و اینکه نشان داد طراحی پوستر انجام می دهد و شما می توانید کارهای گرافیکی تان را به او بسپارید. دوم اینکه او تبلیغ یک نرم افزار را هم انجام داده بود. محتوای داستانی یکی از بهترین انواع محتوا است.

حالا به این محتوا توجه کنید:

نرم افزار …( فلان نرم افزار) می تواند در کارهای گرافیکی به شما کمک کند و قیمت آن هم ۱۰۰ هزار تومان است.

این یک تبلیغ مستقیم است که مردم دیگر به آن توجه نمی کنند. یک محتوای کسل کننده که منفعت مشتری را دربر نمی گیرد و حتی برای شرکت تولید کننده ی نرم افزار هم سودی ندارد. امروز زمان تولید محتوای هدفمند است. محتوایی که مخاطب را با خودش درگیر کند. شرکت های بسیاری وجود دارند که چندین نفر را برای تولید محتوا استخدام می کنند اما هیچ گونه هدفی از تولید محتوا ندارند. برای داشتن یک بازاریابی محتوای اصولی می توانید از قیف بازاریابی محتوا استفاده کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا مهم‌ترین بخش در بازاریابی درونگرا است.

به تعریف جو پولیتزی بازاریابی محتوایی یعنی: 

فرایندی که در آن با تولید و توزیع محتوای گیرا و مجاب کننده، نظر مخاطبان هدف را به خود جلب کرده و آن‌ها را به سمت انجام یک سری اقدام سوداور برای کسب و کار، هدایت کنیم.

در واقع به کمک محتوا، مخاطبِ هدف جذب می‌شود و اقدام‌های سودآوری انجام می‌دهد که همان اهداف ما از تولید محتوا هستند. پس تولید محتوا اصلی‌ترین بخش بازاریابی محتوایی است، چون باعث می‌شود مشتریان بالقوه را از همه جا به کسب و کارتان جذب کنید و در ضمن، مشتری‌های فعلی خود را از طریق تعاملِ با کیفیت، راضی نگه داشته و حفظ کنید.

این مطلب و خوندی ؟  ماتریس SWOT چیست؟

آگاهی: هدف از تولید محتوا شناساندن خودتان است

شاید اصلی ترین هدف از تولید محتوا ، برندسازی باشد. حالا این برند یا شخصی است یا سازمانی. تفاوتی ندارد. شما برای هر برندی می توانید محتوا تولید کنید. کسانی که تازه به بازار ورود می کنند نیاز ندارند تا هزینه ی گزافی بابت تبلیغات بپردازند تا مردم از وجود آن ها آگاه شوند. کافی است براساس موضوع و تخصصی که دارند، برای مردمی که با تخصص آن ها سروکار دارند، محتوا تولید کنند. محتوایی که نیاز های مخاطبان را نشانه بگیرد و برای آن نیاز ها راه حل داشته باشد. وقتی مخاطب ببیند که برای مشکلش یک راه حل دارید، مطمئنا شما را پیدا خواهد کرد. اینکه چگونه شما را پیدا کند نیز روش های خاص خود را دارد که دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال استفاده از هشتگ در شبکه های اجتماعی، نقش بسزایی در این امر دارد. پس سعی کنید با محتواهایی شروع کنید که مردم به آن ها نیاز دارند. در این مرحله می توانید از محتواهایی مانند ویدئو، اینفوگرافیک، پادکست، پست های وبلاگ، ای-بوک، مجله ی اینترنتی و … استفاده نمایید.

ترافیک وب سایت: هدف از تولید محتوا بالابردن ورودی وب سایت است

پارامتر مهم دیگر در تولید محتوا، افزایش ترافیک وب سایت است. محتوایی که بتواند از طرق مختلف مخاطب را به سمت وب سایت بکشد مزایای بسیار زیادی دارد که توضیح این موارد در این مقاله نمی گنجد و خارج از حوصله است. اگر هنوز برای شرکت و یا برند شخصی تان وب سایت طراحی نکرده اید باید هرچه سریعتر به فکر باشید.(ما این کار را برای شما انجام می دهیم) این مورد را در نظر داشته باشید که محتوای تولید شده برای وب سایت متفاوت از محتوای شبکه های اجتماعی و سایر محتواها است. در مقاله ای جداگانه درباره ی تولید محتوا برای وب سایت صحبت خواهیم کرد.

کسب مشتری: هدف از تولید محتوا پیدا کردن مشتریان جدید است

همانگونه که در ابتدای مقاله گفته شد، یکی از بهترین راه های پیدا کردن مشتری جدید تولید محتوای هدفمند است. تبلیغات شاید بتوانند برای شما مشتری بیاورند اما این را درنظر بگیرید که تبلیغات سنتی مثل رسانه های بزرگ تلویزیون و بیلبورد و تبلیغات محیطی، برند شما را بدون درنظر گرفتن یک جامعه ی هدف به همه ی مخاطبان می رسانند و هزینه های زیادی را به گردن شما می اندازند که این برای کسب و کارهایی که تازه شروع به کار کرده اند مناسب نیست. اگر شما نمی خواهید سرمایه ی زیادی را برای تبلیغات خرج کنید، بهترین راه برای کسب مشتری جدید تولید محتوای هدفمند برای یک جامعه ی هدف تعیین شده است و برای این کار باید پرسونای مشتری را در نظر بگیرید و براساس آن تولید محتوا کنید.

این مطلب و خوندی ؟  استراتژی تولید محتوا چیست ؟

تولید lead: هدف از تولید محتوا تولید سرنخ برای وب سایت است

این اصطلاح در بازاریابی و تبلیغات کاربرد فراوانی دارد و به کسانی گفته می شود که به نحوی با خدمات و یا محصولات ما آشنا شده اند و درصدد این هستند که اطلاعات بیشتری درباره ی ماکسب کنند و در نهایت ممکن است به مشتری ما تبدیل شوند. lead به اصطلاح به معنی کسی است که راغب شده و به همین دلیل به آن سرنخ می گویند. هدف از تولید محتوا افزایش این مورد است تا این lead ها با استفاده از روش های مختلف به مشتری ما تبدیل شوند. با تولید محتوای جذاب و اصولی می توان این سرنخ ها را به سمت وب سایت و یا هر بستر دیگری کشاند. این مشتری راغب ممکن است به ایمیل ما پیام ارسال کرده باشد و یا پیامکی از طرف او دریافت کرده باشیم و یا اینکه با جستجو در گوگل با ما آشنا شده باشد. او به نحوی راغب شده تا درگیری اش را با سازمان ما بیشتر کند و ما باید ازین فرصت استفاده کرده و او را حفظ کنیم. این سرنخ لزوما از قبل با ما آشنا نبوده است. اینکه ما بتوانیم lead ها را بدون آزار و اذیت در مسیر درستی قرار دهیم، یکی از اصلی ترین اصول دیجیتال مارکتینگ است که جداگانه درباره اش صحبت خواهیم کرد.

فروش: هدف از تولید محتوا افزایش فروش است

شما وقت بسیاری برای تولید محتوا گذاشته اید و توانسته اید محتوای درستی را به افراد درست برسانید. اکنون این سوال مطرح است که آیا محتوایی که تولید کرده اید منجر به فروش خدمات و محصولاتتان خواهد شد؟ فرض کنید شما یکی از نیاز های مخاطبتان را درنظر گرفته اید و برای آن یک راه حل نشان دادید. مخاطب هم از محتوای شما استقبال کرده و راه حل مشکلش را پیدا کرده. اما آیا پایان کار شماست؟ قطعا نه. شما باید محصول و یا خدماتی را که نیاز مخاطبتان را برطرف می کند نیز به او ارائه کنید. شما باید براساس نیاز های مخاطب و محصولات و خدمات خودتان تولید محتوا کنید. اگر نتوانید محصولی برای رفع مشکل مخاطب ارائه کنید، او راه حلش را پیدا کرده اما از حریف شما خرید خواهد کرد. پس توجه کنید که با تولید محتوا شما به نیاز او جواب داده اید اما محصولی ندارید که ارائه بدهید. این نشان دهنده ی این است که شما اشتباه کرده اید.

نکته ی مهم اینجاست که:

شما باید برای خدمات و محصولاتتان محتوا تولید کنید نه اینکه صرفا برای مخاطب راه حل پیدا کنید.

حفظ مشتری: وفادار ساختن مخاطبان به برند است

وقتی مخاطبان در طی مدت کوتاهی با شما آشنا می شوند و با محتوایی که تولید کرده اید در گیر شده باشند و توانسته باشید که مشکلاتشان را حل کنید، آن ها باز هم به سمت شما برمی گردند. همه ی اینها به محتوای تولید شده توسط شما بر می گردد. اگر محتوایی غیر اصولی که مرتبط با نیاز های آن ها نیست به دستشان برسد، یا شما جامعه ی هدف اشتباهی را مدنظر قرار دادید و یا در تولید محتوا اشتباه کرده اید.

این مطلب و خوندی ؟  بازاریابی قیف محتوا چیست ؟

درگیری و مدیریت مشتری

این قسمت کمی با مورد حفظ مشتری شباهت دارد اما تفاوت های ظریفی دارد. محتوایی که در این قسمت تولید تولید می شود مشتری را به سمت خرید دوباره سوق می دهد. ممکن است این محتوا پیشنهاد های خرید باشد و یا تخفیفاتی که ما برای خدمات و محصولاتمان ارائه می کنیم. حفظ مشتری باعث می شود تا ما مشتری را بعد از خرید راضی نگه داریم و همچنان برند ما به عنوان یک راه حل همیشه جلوی چشمش باشد. برای مدیریت مشتری می توانید از سیستم های CRM هم استفاده کنید ولی در این مبحث استفاده از محتوای اصولی برای خرید دوباره مهم ترین کار ما است.

چرا محتوای بی هدف کمکی به من نمی کند؟

این نگرش که با تولید محتوای تازه، می توانیم سایت خود را به راس نتایج موتور جستجو ارتقا دهیم، تفکر رایجی است. اما آیا تولید هر چه بیشتر محتوا و تمرکز تنها بر تعداد محتوا راهگشا خواهد بود؟ اگر استراتژی محتوای شما برپایه تولید محتوای بیشتر استوار است، باید در استراتژی خود بازبینی کنید. نه تنها تولید محتوای بدون هدف تاثیر چندانی در برند سازی شما نخواهد گذاشت، بلکه ممکن است محتوای شما از نظر موتور جستجو، محتوای ضعیف (thin content) محسوب شود و شامل جریمه هایی شوید که به سئو سایت شما آسیب می زند.

چرا یک محتوا را تولید می کنم؟

حتماً قبل از شروع تولید محتوا، از خود بپرسید چرا این محتوا را تولید می کنید؟ برای اینکه نشان دهید سایت فعالی دارید؟ یا چون گوگل از تولید محتوای منظم استقبال می کند؟ اگر هدفی مشابه این موارد دارید، در واقع هیچ هدف واقعی پشت محتوای شما نیست. محتوای شما باید حداقل با یکی از اهداف بازاریابی محتوا سازگار باشد و باید قادر باشید برای سایرین درباره آن توضیح دهید.

چهار هدف اصلی تولید محتوا

محتوای سایت تجاری شما باید با یکی از این چهار دلیل هماهنگ باشد:
–    برای بدست آوردن لینک
–    برای ارتقا رتبه بندی سئو
–    برای آموزش مخاطب
–    برای مشارکت اجتماعی
این تمام چیزی است که یک محتوا برای برند شما به ارمغان خواهد آورد. در ادامه هر یک به اختصار توضیح داده می شود.

برای بدست آوردن لینک بیشتر

قطعاً لینک سازی برای سئو شما مفید است. هر چه افراد بیشتری از لینک صفحه شما استفاده کنند و به محتوای شما استناد کنند، اعتبار محتوای شما بیشتر خواهد بود. اما چه نوع محتوایی لینک های بهتری بدست می آورد؟ در درجه اول محتوای شما باید جذاب باشد. در اینجا تنها خوب بودن کافی نیست و نیاز به یک ایده خلاقانه نیز دارید. دقت داشته باشید تولید محتوای لینک ساز، کار آسانی نیست و بهتر است برای تولید محتوا تنها به این هدف بسنده نکنید.  

این مطلب و خوندی ؟  چرخه عمر محتوا چیست؟

برای رتبه بندی سئو

اگر می خواهید ترافیک بیشتری از جستجوی ارگانیک داشته باشید، باید به فکر رنکینگ سایت خود باشید. با وجود الگوریتم پاندا دیگر محتوای بی هدف کمکی به سایت شما نمی کند. از آنجا که موتورهای جستجو مایلند برای هر عنوان جستجو، بهترین و مربوطترین نتایج را به نمایش بگذارند. برای ایجاد بهترین محتوا باید بدانید چه چیزی یک محتوا را متمایز می کند. بنابرین مهم است پیش از اینکه شروع به ایجاد محتوا کنید، زمان کافی صرف تجزیه و تحلیل نتایج جستجو برای عنوان مورد نظر کنید. باید نیت جستجوگر، تجربیاتش و پرسونای مشتری و پارامترهای مشابه را در نظر بگیرید.

برای آموزش مخاطب خاص

گاهی نیاز است محتوایی برای یک دسته از مخاطبین ایجاد کرده تا به این طریق آنها را به درون قیف فروش هدایت کنید. مثلاً تولید یک کتاب الکترونیک یا مقاله سفید، ممکن است تاثیری بر رتبه بندی سئو سایت شما نداشته باشد، اما در استراتژی بازاریابی کلی شما جایگاه ویژه ای داشته باشد. زمانی که برای آموزش مخاطبین محتوا تولید می کنید، زمان کافی برای فهمیدن سوالاتی که مخاطبان شما از خود می پرسند، بگذارید. همچنین یک تجزیه و تحلیل شکاف محتوای دقیق انجام دهید. این اقدامات برای این است که هرگونه سوالی که ممکن است برای یک جستجوگر درباره محصولات و خدمات شما پیش آید، پاسخ داده شود. زمانی که کاربر در جستجوی جواب خود به سایت شما وارد شد، با محتوای بیشتری روبرو می شود که او را به درون قیف فروش هدایت خواهد کرد.

برای ایجاد مشارکت اجتماعی

در دنیای امروز، نمی توان از شبکه های اجتماعی صرف نظر کرد. شبکه های اجتماعی زیرساخت قدرتمندی برای حضور و مشارکت یک برند است. از منظر محتوا نیز مهم است که محتواهایی برای مشارکت اجتماعی تولید کنید. البته لازم نیست این تنها هدف یک محتوا باشد و می تواند اهداف دیگر را نیز پوشش دهد. برای چنین محتوایی می توانید از ویدئو، عکس و فرمت های جذاب دیگر استفاده کنید. البته به این معنی نیست که تنها مطلب سرگرم کننده برای مخاطب شبکه اجتماعی خود ایجاد کنید و محتوای شما باید هدفمند باشد.

پس تولید محتوا دقیقا چیست ؟

یک تولید کننده محتوا شخصی است که وظیفه ی تولید کردن اطلاعات مربوط به آن شرکت یا آن کسب و کار که میخواهیم در شبکه های اجتماعی یا وب سایت رشد کند و فروش داشته باشد را بر عهده دارد. تولید کنندگان محتوا یک کاربر نهایی یا یک مخاطب خاص را هدف قرار می دهند. تولید کننده محتوا میتواند موارد زیر را برای شرکت ها یا سازمان ها رائه دهد :

 • پست های وب سایت ها
 • خبرنامه های ایمیلی
 • تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی
 • بازاریابی و ویرایش ویدیو
 • کتاب های الکترونیکی
 • طرح های گرافیکی
این مطلب و خوندی ؟  بازآفرینی محتوا چیست ؟

یا اینکه میتواند محتوای آفلاین باشد. مثل: بروشور،بسته هایی که مشتریان ایجاد می کنند. اما امروزه بیشتر تمرکز افراد و شرکت ها روی محتوای دیجیتالی است. حالا که فهمیدید تولید محتوا چیست ادامه مقاله رو مطالعه کنید.

۴ دلیل برای اینکه بدانید چرا به یک تولید کننده محتوا نیاز دارید

۱- محتوا هسته و مرکز برند شما هستند

طراحی سایت ، تصاویر ، فونت ها و رنگ های شما بخش بزرگی از برند شما را تشکیل می دهند. اما محتوا دقیقا آن چیزیست که شما با آن مخاطب و مشتریان خود را قانع میکنید که از شما خرید کنند. گوگل برای وب سایت ها میگوید “محتوا پادشاه است” این به این معنی است که محتوا بخش بسیار ضروری و مهم کسب و کار شما هستند پس باید به آن اهمیت بدهید. داستان برند تجاری خود را بیان کنید. گفتن داستان نام تجاری شما همان چیزیست که باعث ترغیب و وفاداری مخاطبان و مشتریان شما می شود.برای گفتن داستان برند شما باید از کلمات کلیدی استفاده کنید اینجا است که درک بهتری از تولید محتوا چیست را دارید.

اگر بخواهیم که مثالی در این مورد بزنیم می توانیم به این اشاره کنیم که من اگر یک عکس از خودم در باشگاه بندازم و در شبکه های اجتماعی قرار بدم آیا مشخصه که من دقیقا چه شغلی دارم و چه کاری انجام میدهم؟ اینجا است که کلمات نقش خود را نشان می دهد. با کلمات میتوانم توضیح دهم که در چه زمینه ای کار میکنم و این عکس مربوط به چه کاری است که من انجام می دهم. این یک استراتژی بازاریابی است و بهتر است که با استراتژی های دیگر با هم ترکیب شود.

۲- محتوا ی هدفمند تولید کنید که مشخص شود شغل شما چیست

سایت شما به عنوان فروشگاه اصلی برند شما عمل می کند. شما سایت را برای یک کار دقیق و کاربردی ایجاد کرده اید.در مورد کارهایی که انجام می دهید از بقیه کمک بگیرید نظرات و ایده های بقیه را مد نظر بگیرید.بیایید نگاهی بندازیم به راه هایی که که محتوا می تواندیک رابطه بین شما و مخاطبانتان ایجاد کند :

 • هر پستی که شما در وب سایتتان منتشر می کنید میتواند یک داستان شخصی داشته باشد، با این طریق جدا از اینکه به آن ها آموزش می دهید رابطه ای هم با آن ها ایجاد می کنید.
 • اگر دارید در مورد موضوعی می نویسید که به نوعی با آن دارید مقابله می کنید و نشان می دهید که این موضوع را کامل میفهمید و درک می کنید.آنها هم همین احساس را دارند و احساس درک میکنند و همچنین قادر خواهند بود که با شما ارتباط برقرار کنند.
 • محتوا به شما این کمک را می کند که از صدای شخصی خودتان استفاده کنید تا هر آنچه که در مورد برند شماست به اشتراک بگذارید.
این مطلب و خوندی ؟  هرم بازاریابی محتوا چیست ؟

۳- محتوا یک راه بسیار عالی برا افزایش بازدید است

همه می دانیم وقتی که به یک وب سایت سر میزنیم و میبینیم که یک سری تصاویر درون سایت هست و توضیحاتی در مورد آن ها وجود ندارد. ما را سردرگم می کند و اصلا نمی توانیم درک کنیم که موضوع آن سایت یا آن تصاویر در چه موردی است و آنجا پی میبریم که واقعا تولید محتوا چیست. درست است که تصاویر خیلی وجه خوبی است که شما درون مطالبتان از آن استفاده کنید ولی موتور های جستجو از متن ها هم بسیار استقبال می کنند. در واقع مطلبی که با متن شروع می شود را ترجیح می دهند به مطلبی که با تصاویر شروع می شود. شما میتوانید از تصاویر در ادامه ی مطلب به درستی استفاده کنید.

موارد زیادی برای نوشتن محتوای وبسایت وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که ما بیاییم و تمامی آن ها را رعایت کنیم. مثل عناوین و طول پاراگراف ها یا همان اصول سئوی محتوا است که در مقاله ای جدا به آن خواهیم پرداخت.

۴- محتوا بازدیدکنندگان وب سایت را یک مجله در نظر میگیرد

حال که فهمیدید که تولید محتوا چیست وقت آن رسیده که شما مخاطبانتان را به سمتی سوق دهید که میخواهید آنها آنجا باشند. در واقع شما با ارتباطی که با مخاطبتان ایجاد میکنید خیلی راحت میتوانید آنها را ترغیب کنید که به آن جایی در واقع هدایت شوند که شما دوست دارید و شما میخواهید. شما می توانید با یک درخواست این کار را انجام دهید و نگذارید که مخاطب مطالب شما را فقط ورق بزند و با یک درخواست ساده آن ها را به صفحه ی پرداخت خود هدایت کنید.

 اهدافی که باید در تولید محتوا دنبال شود

برای اینکه محتوا کارساز باشد، باید اهداف بازاریابی و تجاری خود را درک کنید. سپس می توانید به جای اینکه فقط به مخاطب خود چیزی بدهید که وقت بگذارند، محتوایی تهیه کنید که در خدمت آن اهداف باشد.

 1. اعتماد مخاطبانتان را جلب کرده و با آنها رابطه برقرار کنید

این بارزترین کاربرد تولید محتوا است.

وقتی محتوای مفید و جالب و ارزشمندی خلق می کنید، مخاطبان یاد می گیرند که می توانند به شما اعتماد کند.

آنها متوجه می شوند که شما بر کار خود مصلت هستید و اینکه کار با شما چگونه است را یاد خواهند گرفت.

۲-چشم اندازهای جدیدی به سیستم تولید محتوا خود اضافه باشید

برای سالم نگه داشتن تجارت خود، شما به یک جریان مداوم از چشم اندازهای جدید نیاز دارید. هر چه چشم انداز محتوای شما وسعتری باشد جذب کاربران شما بیشتر و هدایت هر آنچه که شما ارائه می دهید راحتر می باشد.

این مطلب و خوندی ؟  کسب درآمد از تولید محتوا

محتوای شما باید به اندازه کافی جذاب باشد تا بتواند پیوندها، اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی و مکالمات را به خود جلب کند.

۳- مشکلات احتمالی کاربران را پیدا کنید

واقعیت این است که بیشتر مشاغل پایداری که مشکلات کاربران رو حل می کنند پیشرفت سریع تری خواهند کرد.

مثل مشکلات سلامتی، مشکلات والدین، مشکلات مالی، مشاغل، مشکلات فناوری را حل می کنند، یا “برای شام چه چیزی درست کنم؟” چالش ها و مسائل.

وقتی مشکلات احتمالی کاربران خود را می فهمید، متوجه خواهید شد که چگونه به آنها کمک کنید و سپس هسته اصلی پیام محتوا خود را پیدا خواهید کرد.

به مشکلاتی که بازار از شما می پرسد گوش دهید و از آنها به عنوان قطب نما برای راهنمای محتوای آینده خود استفاده کنید.

۴- حل ابهامات کاربران

محتوای استراتژیک می تواند راهی عالی برای رسیدگی به ابهامات احتمالی کاربران و دلایل نخریدن آنها باشد.

آیا هزینه در این مقطع زیاد است؟ محتوایی بنویسید که نشان دهد چطور با اجرای راه حل های شما در طولانی مدت صرفه جویی می شود.

آیا مشتریان شما فکر می کنند استفاده از محصول شما پیشرفتی خواهد داشت یا نه؟ محتوایی بنویسید که نشان می دهد مشتری شما از صفر به شصت رسیده است.

ابهاماتی را که مشتری را از خرید محصولات باز می دارد درک کنید و سپس به روش های خلاقانه ای برای حل این ابهامات در محتوا فکر کنید، قبل از اینکه خریدار به آن صفحه فروش شما برسد.

۵- محصول خود را برای کاربران تصویر سازی کنید

قصه گویی یکی از بهترین استراتژی های تولید محتوا است و این یک روش عالی است که به مشتریان اجازه دهید پیشنهاد شما را قبل از اینکه خودشان تجربه کنند ، ذهنی “آن را درک کنند”.

مطالعات موردی برای این امر بسیار جالب است که نشان می دهد هر داستانی برای حل مسئله با چه روشی کار می کند. از محتوا برای نشان دادن مالکیت محصول خود از خدمات استفاده کنید.

۶- وفاداری بین خود و مشتریان را عمیق تر کنید

این یکی از کارهای مورد علاقه بامحتوا است.

هر شرکتی نیاز به جذب مشتری جدید دارد، اما بیشترین پتانسیل رشد در بیشتر مشاغل مربوط به ایجاد روابط تنگاتنگ با مشتریان فعلی خود است.

پایگاه محکم و تکرار خدمات، مشخصه یک تجارت بزرگ است.

 اگر برای جذب مشتریان جدید محتوایی تولید نکرده اید، می توانید با بهبود ارتباطی که امروز با مشتریان خود دارید، خدمات خود را کاملاً بهبود ببخشید و تجربه غنی تری برای افرادی که قبلاً از شما خرید کرده اند ایجاد کنید. محصولات و خدمات خود را با مرتبط سازی، محتوای مفید و کاربرپسند، ارائه دهید.

این مطلب و خوندی ؟  رپورتاژ آگهی چیست؟

۷- ایده های جدید را توسعه دهید

جریان محتوای شما مکانی خارق العاده برای آزمایش ایده های جدید است.

به تغییر موقعیت محصول اصلی خود فکر می کنید؟ سعی دارید پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را بهتر تعریف کنید؟ مشکلی جدیدی در افق دیدید مشتریان شما هست که بخواهند حل کنید؟

این ایده ها را وارد محتوای خود کنید، و ببینید واکنش مردم چگونه است. شما می توانید آنچه را که مردم را به هیجان می آورد و چه چیزهایی را از بین می برد، تجربه کنید.

جیم کالینز، نویسنده تجارت، در مورد شلیک گلوله و سپس گلوله های توپ صحبت می کند. به عبارت دیگر، وقتی ایده جدیدی برای کسب و کار خود پیدا کردید، برای آزمایش آنها چیزی کم خطری را آتش بزنید. شلیک مهمات بزرگ خود را شروع نکنید تا زمانی که مطمئن شوید که واقعاً می توانید به هدف ضربه بزنید.

محتوا یک روش شگفت آور کم خطر برای آزمایش ایده های خود است که ریسک بسیار کمی دارد. مخاطبان شما با واکنش هایشان به شما اطلاع می دهند که کدام ایده ها آنها را آتش می زند و کدام یک آنها را سرد می کند.

۸- نگاه موتورهای جستجو به محتوا

 موتورهای جستجو وقتی محتوای شما را با ارزش می دانند، که محتوای شما باکیفیت و یونیک باشد.

موتورهای جستجو به دنبال محتوایی هستند که برای کاربران آنها ارزشمند باشد.

بنابراین ابتدا هدف اول را تولید محتوا باکیفیت قرار دهید و سپس بر روی بهینه سازی SEO تمرکز کنید.هدف از تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا نوعی بازاریابی است که شرکت ها برای ایجاد آموزش، آگاه سازی یا سرگرمی مشتریان یا چشم اندازهای مختلف از طریق ایجاد توجه یا ایجاد رفتاری که منجر به فروش یا حمایت از آن می شود، استفاده می کنند.چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا از این جهت مهم است که به سوالات مخاطبان شما پاسخ داده خواهد شد. بازاریابی محتوا، می توانید با مشتریان خود ارتباط بر قرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنید که در اخر منجر به تولید بیشتر می شود. بعلاوه، مشتریان از برند های مورد علاقه خود محتوای باکیفیت و یونیک انتظار دارند.هزینه تولید محتوا چقدر است؟

ایجاد محتوای با کیفیت بالا بسته به پیچیدگی، تحقیقات،زمینه، نوع محتوا، تعداد محتوا و کلمات آن و موارد دیگر که می تواند دامنه وسیعی را ایجاد کند بستگی دارد.

خدمات تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

سوال اصلی این است که تولید محتوا چیست و چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا بتوانید درآمد بیشتری به دست آورید. زمانی که از خدمات تولید محتوا صحبت می کنیم بیشتر فکرها به سمت تولید محتوای متنی می رود.

این مطلب و خوندی ؟  جریان محتوا چیست؟

شاید در نگاه اول و در زمان های گذشته این تعریف تولید محتوا تا حدودی درست بود. اما در گذشته! خوب است بدانید که خدمات تولید محتوا امروزه معانی گسترده تر و جامع تری به خود گرفته است. تولید محتوای متنی ریشه اصلی محتواست. اما محتوا به متن خلاصه نمی شود.

خدمات تولید محتوا یکی از موثرترین و ارزان ترین روش هایی است که در کسب درآمد به شما کمک می کند.

 خدمات تولید محتوا شامل چه مواردی می باشد؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شد خدمات تولید محتوا به متن خلاصه نمی شود. به طور کلی منظور از خدمات تولید محتوا مواردی همچون متن، تصویر، صوت، ویدیو و … در کنار یکدیگر می باشد. در صورت نیاز به خدمات تولید محتوا باید این موارد را به شخص مرتبط و کاربلد آن بسپارید.

زمانی که از خدمات تولید محتوا صحبت می کنیم یکی از معروف ترین شرکت های این حوزه رایامارکتینگ به چشم می خورد. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع خدمات تولید محتوا ی رایامارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

تولید محتوای متنی

یکی از اصلی‌ترین روش‌ها و خدمات محتوا همان تولید محتوای متنی است. به طور کلی خدمات تولید محتوا بر پایه متن و  نوشته است. یعنی تا زمانی که متن یا نوشته ای موجود نباشد شما نمی توانید کار تبلیغاتی خود را شروع کنید. تولید محتوای متنی باید توسط کارشناس تولید محتوا نوشته شود.

محتوای متنی اصلی ترین و زیر شاخه اصلی تولید محتوا در هر نوعی است.

کارشناسان تولید محتوای کارآزموده در رایامارکتینگ می دانند چطور محتوا را بنویسید که خواننده خسته نشود. کارشناسان تولید محتوا، اهداف تولید محتوا را می داند. دایره هدف را می شناسد.

محتوا را با برنامه ریزی پیش می برد و به طور کلی جوری کلمات را در کنار هم قرار می دهد که هم خوانی و هم آوایی زیبایی به خود بگیرد در عین حال شما را به هدفتان یعنی رسیدن به کسب درآمد می رساند.

تولید محتوای گرافیکی

محتوای تصویری یکی از جذاب ترین و کاربر پسند ترین روش های تولید محتوا به خصوص در محتواهای طولانی است. تصاویر از خستگی چشم و به طبع خستگی کاربر جلوگیری می کنند.

خدمات تولید محتوای رایامارکتینگ شامل تولید محتوای گرافیکی نیز هست. گرافیک از خستگی چشم جلوگیری می کند و در محتواهای طولانی بسیار کاربرد دارد. اما به یاد داشته باشید که تصایرتان اهداف تولید محتوایتان را دنبال کند. زیرا تحقیقات نشان داده که اکثر کاربران ابتدا عکس و عکس نوشته را می خوانند سپس علاقه مند به خواندن محتوای طولانی می شوند.

این مطلب و خوندی ؟  کسب درآمد از تولید محتوا

این موضوع کاملا ثابت شده است که تصاویر جذاب مخاطب را بیشتر در صفحه نگه می دارد. هر چه میزان حضور کاربر در صفحه محتوا شما بیشتر باشد از دید گوگل محتوای شما بهتر و بهینه تر است.

تولید محتوای صوتی

تولید محتوای صوتی یا پادکست یکی از شیوه های جدید بازاریابی است. پادکست به سرعت طرفداران زیادی در جامعه تبلیغات برای خود پیدا کرده است. قیمت تولید پادکست یا تعرفه تولید محتوای صوتی بسته به تعداد کلمات و فردی که وظیفه سخنگویی را بر عهده دارد متفاوت است. شاید برایتان سوال باشد محتوای صوتی چیست؟ محتوای صوتی، محتوایی شنیداری است. در واقع متن نوشته شده توسط سخنگو برای مخاطب خوانده می شود.

یا پادکست جدیدترین و کاربر پسندترین روش تولید محتواست.

تدوین استراتژی محتوا

بازاریابی محتوای خود را ارزیابی کنید تا بدانید چه نوع محتوا برای رسیدن به بزرگترین هدف بازاریابی تیم خود نیاز دارید.
بنابراین قبل از شروع به نوشتن هر چیزی، هدف اصلی خود را مشخص کنید. بیشتر اهداف تولید محتوا شرکتها در یکی از این سه حوزه هدایت مشتریان، رهبری جریان فکری شرکت و سئو جای میگیرند. اهداف هر شرکتی برای تولید محتوا متفاوت است اما شرکت هایی که وب سایت برای آن ها مهم است سئو سایت را هدف اصلی تولید محتوای خود قرار می دهند چون از مهم ترین سئو داخلی محسوب می شود.

بعد از مشخص هدف بازاریابی محتوا به سراغ مراحل تولید محتوا می رویم و در قدم اول باید بدانیم که برای چه کسی محتوا تولید می کنیم.

شناخت پرسونای مخاطب

قبل از ایجاد محتوا ، باید بدانید که برای چه کسانی میخواهید بنویسید. اینجاست که personas یا شخصیت خریدار شما وارد می شود.
شخصیت خریدار نماینده ایی از مشتری ایده آل شرکت شما است. شامل اطلاعات جمعیتی، انگیزه ها، رفتار خریدار، ارزش ها، نیاز ها، سرگرمی ها، بودجه و موارد دیگر مشتریان می باشد.
هدف از ایجاد این شخصیت ها کمک به شما در درک بهتر از مخاطبان است تا بتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید، درگیر شوید و از آنها با محتوای مناسب پشتیبانی کنید.

پیدا کردن موضوع محتوا

در این مرحله باید روی موضوعات کلی مورد علاقه مخاطبان خود تمرکز کنید. موضوعات خاص و اختصاصی مقاله را برای مراحل بعدی در فرآیند تولید محتوا بگذارید. به تجزیه و تحلیل وب سایت خود بنگرید و کمی تحقیق در مورد کلید واژه انجام دهید تا موضوعاتی که برای مخاطبان شما مفید است را پیدا کنید.
همیشه با تیم فروش خود در ارتباط باشید. نمایندگان فروش شما هر روز مستقیماً با مخاطبان شما صحبت می کنند – چه کسی بهتر از تیم فروش در مورد بزرگترین سؤالات، چالش ها و اولویت های مشتریان آینده شما اطلاعات دارد؟

این مطلب و خوندی ؟  استراتژی تولید محتوا چیست ؟

نیازی به موضوعات و ایده های خاص نیست، اما درک این که مخاطب شما دنبال چه نوع محتوایی است و تیم شما برای ارائه چه چیزی آماده است، برای یک استراتژی محتوا بسیار مهم است.

ایجاد تقویم محتوا

تقویم محتوا یک روش محبوب برای سازماندهی تولید محتوای تیم شماست. این ابزار به بازاریابان محتوا کمک می کند تا محتوای آینده را برنامه ریزی کنند و طبق برنامه زمانی پیش بروند.

بیشتر تقویم ها ماهانه هستند، و برنامه محتوای یک ماه را به تیم تولید محتوا ارائه می دهند. اما اگر تیم بزرگ و حوزه محتوایی بیشتری دارید می توانید تقویم های هفتگی ایجاد کنید و حتی در صورت نیاز برنامه ریزی های سه ماهه داشته باشید.

تقویم محتوا شما می تواند شامل تعداد فیلدها مانند نوع محتوا، عنوان، تاریخ انتشار، نویسنده و موارد دیگر باشد. نکته این است که تقویم شما باید واضح باشد که هرکسی که در تیم شماست می تواند به آن دسترسی پیدا کند تا سریعاً ببیند وضعیت محتوا و تاریخ انتشار آن چیست.

تفاوت تولید محتوا در اینستاگرام و سایت

تولید محتوا در انواع شبکه های اجتماعی با هم متفاوت است. به طور کلی مخاطبان هر یک از شبکه های اجتماعی مدل خاصی از محتوا را می پسندند. به عنوان مثال در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام مخاطبان محتواهای کوتاه و چند کلمه ای یا عکس نوشته و بیشتر از آن ویدیوها را می پسندند. فضای اینستاگرام بیشتر فضایی سرگرم کننده است.  بیشترین حجم طرفداران اینستاگرام ویدیوهای جذاب، کوتاه و از همه مهمتر کم حجم است.

در صورتی که اگر کاربر نیاز به جزئیات بیشتر و کامل تری از موضوع مورد نظر خود داشته باشد به وب سایت های معتبر مراجعه می کند. موتورهای جستجوی زیادی جهت رفع نیاز کاربر وجود دارد که پرطرفدارترین آن موتور جستجوی گوگل است.

برای رسیدن به ده جایگاه اول گوگل باید محتوای مناسب و کاربردی و از همه مهمتر کاربر پسند بنویسید تا گوگل به شما اعتماد کند و سایت شما در ده جایگاه اول خود نمایش دهد. بنابراین ضرورت تولید محتوا را تا به اینجا متوجه شده اید.

ویژگی یک محتوای کامل چیست؟

بعد از رسیدن به جواب سوال هدف از تولید محتوا چیست؟ حالا باید بدانید که ویژگی یک محتوای خوب چیست؟ و چگونه می توان میزان رضایت بخش بودن محتوا از دید کاربر ارزیابی نمود. در ادامه همراه ما باشید تا مهمترین ویژگی های خدمات تولید محتوای بهینه را به شما معرفی کنیم. تا بتوانید بهترین محتوا را به مخاطبان خود ارائه نمایید.

 • محتوایی خوب است که در وهله اول دایره هدف مشخص داشته باشد. یعنی اگر محتوا قرار است برای کودکان زیر ۱۰ سال نوشته شود نحوه نگارش، گفتار، طول محتوا کلمات استفاده شده در محتوا و … متفاوت خواهد بود، با متنی که برای گروه سنی دانشجویان پزشکی نوشته می شود.
 • محتوا جامع و کاربردی نوشته شده باشد. محتوا باید جوری نوشته شده باشد که پاسخ نیاز کاربر را به طور کامل بدهد. محتوایی که در هر قسمت از آن از چیزی سخن گفته باشد و بدون هیچ هماهنگی پایان پیدا کند اصلا از دید کاربر جذاب نیست. محتوا باید دارای پیوستگی باشد.
 • در هنگام تولید محتوا در فواصل مناسبی از تصاویر و یا ویدیوهای مناسبی استفاده شود. نویسنده باید در مکان های مناسبی از متن خود از بولد و یا رنگی کردن متن استفاده نماید تا از خستگی چشم کاربر جلوگیری نماید. این امر به ظاهر ساده تاثیر زیادی در دید کاربر دارد.
 • در نهایت اینکه، این کاربر است که به محتوای شما امتیاز می هد. با کامنت گذاشتن یا لایک کردن و حتی ماندن در صفحه محتوای شما می تواند از شما حمایت کند. با این کار به گوگل نشان می دهد که سایت شما لیاقت در صفحه اول بودن یا ماندن را ندارد.
این مطلب و خوندی ؟  تولید محتوا برای تدریس

اما در عین حال بدترین اتفاقی که می تواند برای سایت شما بیفتد این است که مخاطب از محتوای شما راضی نبوده و به صفحه اصلی جستجوگر گوگل بازگردد. در چنین شرایطی گوگل تشخیص می دهد که محتوای شما، محتوای جذاب و مناسبی نبوده و به مرور از نتایج گوگل حذف می شود.

محتوا باید جامع و کامل نوشته شود. محتوایی که کاربر را به بی راهه بکشاند یا نیاز وی را بر طرف نکند از دید کاربر و در عین حال از دید گوگل محتوایی نامناسب و از رده خارج است.

بررسی آموزش تولید محتوا سایت

آیا می توانید کسب و کار دیجیتال خود را بدون محتوا تصور کنید؟ اینکه بتوانید کسب و کار خود را برای مشتریان خود توضیح دهید یک نقص به حساب می آید. هر مشتری هر کاربری که به سایت شما مراجعه می‌کند در ابتدا متن ها و محتوای قرار گرفته شده در سایت شما را مطالعه می کند تا بیشتر با سایت و نحوه فعالیت شما آشنا شود. برای اینکه بتوانید به راحتی برای سایت خود تولید محتوا را آغاز کنید باید آموزش تولید محتوا سایت ها را به خوبی یاد بگیرید.
 

در آموزش تولید محتوا سایت شما یاد می گیرد که مطالب خود را چگونه و با چه روشی به مخاطب و کاربر خود منتقل کنید تا بهترین و بیشترین کارایی را داشته باشید. محتوایی که قرار است بر روی سایت قرار گیرد باید نشان دهنده نوع فعالیت شما باشد و هر چه این محتوا گیراتر و بهینه تر نوشته شود کاربر بهتر و راحت تر جذب خواهد شد.
 در واقع آموزش تولید محتوا سایت به شما کمک می کند که بدون اینکه بتوانید کلامی رودررو با مشتری و مخاطب خود صحبت کنید او را به انتخاب محصولات خود علاقه مند کنید. این کار اگر به صورت اصولی و درست انجام شود مخاطب سایت شما به مشتری دائم سایت شما تبدیل خواهد شد و این بهترین نتیجه از یک فرایند تولید محتوا است. در واقع شما مخاطب خود را به مشتری دائم خود تبدیل کرده اید.
هدف اصلی و نهایی آموزش تولید محتوا سایت هم همین است که شما می‌توانید مخاطبان خود را با استفاده از محتوای غنی و بهینه شده به مشتری سایت خود تبدیل کنید. برای اینکه در این زمینه موفق شوید باید تولید محتوای خود را به صورت اصولی و بهینه ایجاد کنید. در واقع محتوای شما باید برای مخاطب جذابیت داشته باشد. برای اینکه بتوانید محتوای جذابی برای مخاطب تولید کنید باید موارد زیر را به خوبی در محتوای خود پیاده سازی کنید.

این مطلب و خوندی ؟  رپورتاژ آگهی چیست؟


۱.    انتخاب یک موضوع مناسب

موضوع انتخاب شده توسط شما باید در موضوع کسب و کار و فعالیت شما باشد مخاطبی که به سایت شما آمده است به دنبال این است که در خصوص موضوع سایت و فعالیت شما محتوایی را مطالعه کند پس باید موضوع محتوا در راستای فعالیت های شما باشد.


۲.    نوشتن یک تیتر مناسب

مهم‌ترین بخشی که در آموزش تولید محتوا سایت به شدت روی آن تاکید می شود نوشتن تیتر مناسب است و تیتر مناسب اولین چیزی است که کاربر مشاهده می کند و با مشاهده آن برای خواندن ادامه مطلب ترغیب می شود.
 

۳.    نحوه ارائه محتوا

شما باید برای هر محتوایی که تولید می کنید یک ساختار مناسب ارائه دهید. نحوه ارائه محتوا به مخاطبان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. شما باید قبل از تولید محتوا این نحوه ارائه را مشخص کنید؛ مثلاً به این صورت نباشد که نیمی از محتوای شما متنی باشد و نیمی دیگر صوتی چرا که در این صورت کاربر از این نوع ارائه محتوا خسته شده و سایت شما را ترک می کند.


۴.    استفاده از جذابیت‌های بصری و گرافیکی

فقط نوشتن تعداد زیادی کلمه باعث تولید محتوای موفق نمی شود. یک یاز مهم‌ترین اصولی که در آموزش تولید محتوا سایت به آن اشاره می شود استفاده از جذابیت های بصری و گرافیکی است. استفاده مناسب از عکس ها و تصاویر گرافیکی باعث می‌شود که در نظر خواننده جذاب تر به نظر برسد و از مطالعه متن خسته نشود.


۵.    بررسی نیازها و بازخوردها

تولید محتوا باید به نحوی باشد که بتوانید نیاز های کاربر را برطرف سازد و در واقع تعریف اصولی تولید محتوا این است که محتوایی تولید شود که کاربر و مخاطب با خواندن آن به دانش و اطلاعات آن اضافه شود. این اصول را شما می توانید به راحتی در آموزش تولید محتوا سایت فرا بگیرید چرا که باید محتوایی تولید کنید که کاربر و مخاطب بعد از مطالعه آن را دانش و سواد عمومی آن افزوده شود.


۶.    افزایش مطالعات در زمینه کاری

شما باید همواره در خصوص تولید محتوای خود آمادگی کامل داشته باشید. برای اینکه به موضوعات کاری و تخصصی خود احاطه کامل داشته باشد باید مطالعات خود را در زمینه کاری خود افزایش دهید. این یکی از نکات مهم در آموزش تولید محتوا سایت است که باید حتماً به آن توجه شود.


انواع تولید محتوای مناسب برای سایت ها

 امروزه سایت ها با استفاده از کد نویسی های پیشرفته و قدرتمند دارای امکانات بسیار زیاد شده اند؛ و همچنین سرعت دسترسی به اینترنت نیز افزایش یافته است و کاربران با سرعت بیشتری به محتوای داخل سایت های دسترسی پیدا می کنند. همین امر باعث شده است که تولید کنندگان محتوا به راحتی و با خیال راحت تر اقدام به تولید محتوا نمایند. در گذشته تولید محتوا به دلیل کند بودن اینترنت تنها به تولید محتوای متنی و در عکسی محدود می شود اما امروزه به دلیل استفاده اکثر مردم از اینترنت های پرسرعت تولید محتوای تصویری و ویدیویی و صوتی نیز در سایت ها به شدت رواج پیدا کرده است. آموزش تولید محتوا سایت می تواند به خوبی تمام این بخش‌ها را پوشش دهد و شما می توانید به راحتی انواع محتوا را برای سایت خود تولید نمایید.
 

این مطلب و خوندی ؟  مشتری مداری چیست؟

انواع تولید محتوا در سایت ها به دسته های زیر تقسیم بندی می شود.

•    تولید محتوای صوتی
•    تولید محتوای متنی
•    تولید محتوای تصویری و اینفوگرافیک
•    تولید محتوای ویدیویی


امروزه شما می توانید با استفاده از آموزش تولید محتوا سایت به راحتی برای سایت خود فرآیند تولید محتوا را انجام دهید. این آموزش ها به شما کمک می کنند با استفاده از یک تولید محتوای خوب و مناسب فرآیند جذب مخاطب و بهبود سئو را در سایت خود به خوبی انجام دهید. با استفاده از تکنیک های آموزش تولید محتوا سایت شما می توانید به راحتی رتبه سایت خود را بهبود بخشیده و در جذب مخاطب و کاربر و در نهایت مشتری موفق عمل نمایید.

فرایند تولید محتوا به یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های دنیای دیجیتال تبدیل‌شده است. بااین‌حال اهداف تولید محتوا همچنان برای تعداد زیادی از افراد ناشناخته است. تفکر غالب این است که هدف از تولید محتوا این است که سایت شما به رتبه‌های بالاتر نتایج گوگل صعود کند. درواقع امروزه اهداف تولید محتوای الکترونیکی بیشتر برای رسیدن به رتبه‌های بالای گوگل برنامه‌ریزی می‌شوند.

خدمات تولید محتوا

استفاده از قوانین سئو و طراحی سایت براساس روش های تولید محتوا علاوه‌بر بالا بردن حساسیت موتورهای جستجو، خوانندگان را نیز جذب خواهد کرد.

محتوا سازی و چگونگی استفاده از روش های تولید محتوا و قوانین سئو در مقالات دیگر به تفضیل مورد بررسی قرار گرفته است.

به صورت خلاصه با استفاده از سئوی وب سایت می‌توانید کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود را با ضوابط و قوانین مشخص در متن خود تکرار و رتبه بالاتری از گوگل دریافت نمایید.

۴ هدف ساده از تولید محتوا

معمولا (همیشه استثناهایی وجود دارند)، محتوا به یکی از دلایل زیر ایجاد می‌شود:

 • برای دریافت بک‌لینک
 • برای گرفتن رتبه بهتر در صفحه نتایج گوگل
 • برای آموزش به مخاطب
 • برای ایجاد تعامل اجتماعی

کل این داستان درباره اینست که بفهمیم هر قطعه خاصی از محتوا چه کاری می‌تواند برای برند شما انجام دهد.

 • چقدر می‌تواند در راستای اهداف بزرگتر تجاری کار کند؟
 • آیا رسیدن به اینها واقعا به قدرکافی رضایتبخش هست؟
 • آیا انجام این کار نیاز به داشتن فرمت خاصی دارد؟

در اینجا نگاهی عمیقتر به این چهار هدف تولید محتوا می‌اندازیم.

۱- دریافت بک‌لینک

شاید بازاریابی محتوا را بعنوان تاکتیکی برای دریافت بک‌لینک بکار ببرید. با تولید محتوایی که به آن از طرف بلاگ‌های برتر بک‌لینک داده می‌شود.

اینها احتمالا به نحوی تولید ‌شوند که برای ژورنالیست‌ها قابل دسترسی باشد.

 • اینفوگرافیک‌های داده-محور
 • ابزارهای تعاملی
 • نتایج نظرسنجی
این مطلب و خوندی ؟  سفر مشتری چیست ؟

روی منابع قابل لینک دادن تمرکز کنید و نتیجه این می‌شود که در مسیر درست قرار می‌گیرید.

درهر صورت، مطمئنا این انحصاری نیست.

انواع رایج محتوا که با هدف لینک‌سازی تولید می‌شوند شامل اینها هستند:

 • اینفوگرافی‌ها
 • ابزارهای تعاملی
 • نظرسنجی‌ها
 • پست‌های مهمان
 • مشارکت در کامنت‌ها توسط متخصصان

فقط یک نوع محتوا لینک دریافت نمی‌کند، و این ایرادی ندارد.

نمی‌توان انتظار داشت که به یک نوع از محتوا بچسبید. در عوض در طول دوره برنامه‌ریزی و استراتژی یک کمپین به این درک برسید که لینک‌ها هدف اصلی هستند.

ما درباره راهنماهای ۱۰ هزار کلمه‌ای صحبت نمی‌کنیم، بیشتر درباره چیزی صحبت می‌کنیم که قابل لینک دادن باشد و ارزشی جدید و مرتبط با داده را به آن موضوع اضافه کند.

با درنظر گرفتن این مساله، می‌دانیم که لینک‌ها یکی از سیگنال‌های اصلی رتبه‌بندی هستند که گوگل استفاده می‌کند.

بدون لینک‌های بزرگ، برای دیده‌شدن، با مشکل مواجه خواهید شد.

هر برندی، به خودی خود بدون توجه به اینکه مقیاس کوچکی دارد یا یک غول در حوزه خود محسوب می‌شود و فارغ از محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهد نیاز به تولید محتوا با هدف لینک‌های لندینگ دارد.

محتوایی که لینک دریافت می‌کند باید جذاب باشد. نه فقط خوب، و نه عالی. جذاب!

دریافت بک‌لینک سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. هرچند که با ایده‌های درست و یک درک خوب از اهداف، هم ایده‌پردازی و هم تولید می‌توانند در کنار هم قرار گیرند برای اینکه محتوا را با تنها همین هدف ارائه کنند.

۲- گرفتن رتبه خوب در صفحه نتایج جستجو

اگر می‌خواهید از نتایج ارگانیک جستجو، ترافیک دریافت کنید، باید در ده رتبه برتر قرار بگیرید.

به همین سادگی!

بهرحال آن زمانیکه با محتواهای به دردنخور می‌شد رتبه گرفت گذشته است. یکی از الگوریتم‌های گوگل به نام پاندا خطی بر روی آن کشید و به آن روند خاتمه داد.

اگر هدف از تولید محتوا رتبه گرفتن و دریافت ترافیک ارگانیک باشد، محتوایی که تولید می‌کنید احتمالا خیلی متفاوت از چیزی باشد که با هدف لینک‌های لند تولید می‌کنید.

باز هم هیچ ایرادی ندارد. موضوع این است که فقط بدانید هدف از تولید محتوا چیست و نوع محتوا و نحوه تولید آنرا در راستای آن هدف قرار دهید.

مثال زیر را ببینید.

اگر مرحله جستجو و انتخاب کلمات کلیدی را انجام داده‌اید و فهمیدید که پتانسیل بالایی برای دریافت ترافیک بسیار باکیفیت از طریق رتبه بالا در نتایج گوگل بابت عبارت “مکان‌هایی در کیش که بازدید از آنها رایگان است” وجود دارد (شما احتمالا یک برند مسافرتی دارید).

این مطلب و خوندی ؟  چگونه تولید محتوا کنیم ؟

وقتی هدف محتوا گرفتن رتبه باشد، لازم است که آن، بهترین محتوا درباره آن موضوع باشد.

اگر طبق این اصل کار کنید، بسیار جلوتر از رقیبان خود خواهید بود، اما این یکی از زمینه‌هایی است که صاحبان کسب و کار معمولا در آن زمین می‌خورند.

قبلتر در همین مقاله درباره پست‌های بلاگ ۵۰۰‌کلمه‌ای گفتیم که هیچ ارزش خاصی به یک موضوع اضافه نمی‌کنند.

اگر می‌خواهید رتبه‌های ارگانیک و برجسته‌ای بابت جستجوهایی مانند “مکان‌هایی در کیش که بازدید از آنها رایگان است” دریافت نمایید، با چالش‌هایی مواجه خواهید شد. مگر اینکه قادر به خلق بهترین Guideline ها در وب باشید.

۳ – آموزش دادن به مخاطب

این یعنی همیشه محتوایی وجود دارد که هدف آن آموزش دادن چیزی به مخاطب باشد. و هدف نهایی آن هم وارد کردن مشتریان و مراجعان بالقوه به داخل قیف فروش است.

در بیشتر حالات، تلاقی زیادی بین محتوایی که با هدف رتبه‌گرفتن ایجاد شده و محتوایی که هدف آموزشی دارد وجود دارد. همچنین در بعضی مواقع نیز فاصله‌هایی بین این دو حالت پدیدار می‌شود.

وقتی صحبت از محتوای آموزشی می‌شود، بهتر است زمان صرف کنید تا سوالاتی که مخاطبانتان می‌پرسند را درک کنید و همچنین آنالیز ضعف‌های محتوا را روی سایت‌های رقبا انجام دهید.

باید مطمئن شوید که:

 • زمانیکه یک مشتری بالقوه اطلاعاتی مرتبط با محصولات یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید را جستجو ‌کند، محتوایی تولید کرده باشید که به سوالات ایشان پاسخ می‌دهد و دارای رتبه بالایی نیز هست.
 • وقتی این کاربر روی سایت شما لند کند، محتواهای بیشتری برای هل دادن او به سمت قیف فروش وجود دارد.

سخن آخر اینکه چنین محتوایی می‌تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد.

۴ – ایجاد تعامل در رسانه اجتماعی

نمی‌توان رسانه اجتماعی را نادیده گرفت.

برای بیشتر برندها، رسانه اجتماعی بستری برای معرفی و آگاه‌سازی درباره آن برند و پلتفرمی برای تعاملات درباره آن محسوب می‌شود.

از منظر محتوا، برای یک موفقیت واقعی، لازم است که محتوا را تنها با هدف ایجاد تعامل در رسانه اجتماعی تولید کنید.

می‌دانیم که در شبکه‌های اجتماعی ویدئو بسیار خوب عمل می‌کند، همچنین تصاویر،کوئیزها و سایر فرمت‌های جالب و تعاملی.

اگر چنین است این آن چیزی است که برندها باید روی تولیدش تمرکز کنند.

یک محتوا از نوع راهنما و ۵۰۰۰ کلمه‌ای که با هدف رتبه گرفتن در SERPs نوشته شده به احتمال زیاد در شبکه‌های اجتماعی نیز رتبه خوبی می‌گیرد.

در هر حال اگر تولید محتوا را با یک هدف انجام ‌دهید بسیار عالی است. تا زمانیکه آن هدف تامین شود، مشکلی وجود ندارد.

این مطلب و خوندی ؟  بازاریابی محتوایی چیست ؟

در هر صورت سعی کنید ارزش شبکه اجتماعی را درک کنید. اما اگر به نظر آمد که استفاده از محتوای تولید شده برای هدفی که مد نظر دارید سخت است، وسوسه نشوید که آنرا برای اهداف دیگر استفاده کنید.

هر قطعه محتوا تمام خواسته‌ها را تامین نمی‌کند

گاهی افراد تمایل دارند که یک قطعه محتوا تولید کنند به نحوی که چندین هدف را تامین کند. تلاش می‌کنند چیزی تولید کنند که هم بک‌لینک دریافت کند، هم در بالاترین رتبه نتایج جستجو قرار گیرد، هم به مخاطب آموزش دهد و در شبکه‌های اجتماعی ایجاد تعامل و Engagement کند.

متاسفانه چنین چیزی بعید است محقق شود.

درست همانطور که نداشتن استراتژی و تولید محتوا فقط برای اینکه چیزی تولید کرده باشید یک کار اشتباه است، اینکه بخواهید همه اهداف را فقط با یک قطعه محتوا تامین کنید نیز اشتباه است و توصیه نمی‌شود.

به این فکر کنید:

تولید محتوا نیاز به سرمایه‌گذاری مشخصی از نظر زمان و نیز منابع مالی دارد (در صورتیکه بخواهیم آنرا به درستی انجام دهیم).

بعنوان یک برند، مهم است که آن (محتوا) بعنوان بخشی از یک استراتژی وسیعتر در حوزه بازاریابی عمل کند – چه آگاه‌سازی باشد، چه فروش مستقیم باشد و یا مشارکت از یک کانال دیگر باشد (مثل سئو).

وقتی اشتباه می‌کنید و چندین هدف را برای یک قطعه محتوا در نظر می‌گیرید، در نهایت در جایی مجبور می‌شوید چیزهایی را فدا کنید.

ممکن است برای رتبه گرفتن لازم باشد بیشتر محتوای شما کلامی باشد. در حالیکه اگر می‌خواستید در شبکه‌اجتماعی محتوای شما به اشتراک گذاشته شود بهتر بود تصویری باشد.

ممکن است لازم باشد بک‌لینک دریافت کنید اما تصمیم گرفته باشید محتوای طولانی تولید کنید تا رتبه هم بگیرید. (برای دریافت بک‌لینک بهتر است محتوا کوتاه باشد).

فراگیری خدمات تولید محتوا

در صورتی که صاحب یک مجموعه عظیم و شناخته شده هستید و گمان می‌کنید بدون نیاز به طراحی سایت و اجرای قوانین خاصی می‌توانید در فضای مجازی نیز مطرح باشید، سخت در اشتباه هستید.

امروزه اکثر افراد جامعه بسیاری از امور روزانه خود را در سایت‌های مختلف و بر بستر اینترنت انجام می‌دهند؛

در نتیجه تبلیغات در این بستر میبایست به گونه‌ای صورت پذیرد که توجه مخاطب را در نگاه اول جلب نماید.

در جستجوهای اینترنتی ممکن است افراد به دنیال برند خاص باشند و تنها با استفاده از کلیدواژه‌های مورد نظر خود اقدام به یافتن خدمات مورد نیازشان نمایند.

در نهایت، استفاده از تکنیک های سئو اعتبار بیشتری به وب سایت شما داده و با نمایش سایت شما در صفحات اول گوگل آمار بازدید بالاتری را خواهید داشت.

این مطلب و خوندی ؟  جریان محتوا چیست؟

تفاوت بازاریابی محتوا و تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا زیر مجموعۀ بازاریابی محتوا و در واقع مهمترین بخش آن است. محتوا ابزاری است که بازاریابی محتوا به کمک آن، کسب و کار را به اهدافش می‌رساند. پس در واقع چگونگیِ استفاده از محتوا و هدایت مخاطب به سمت آن اقدامِ سودآور مثل نوشتن دعوت به اقدام یا همان CTA- Call To Action و… توسط بازاریابی محتوایی صورت می‌گیرد.

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات چیست؟

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات، در نحوه برقراری ارتباط با مخاطب و همچنین هدفی که دارند است. در تبلیغات رابطه شما با مخاطب یک طرفه است و این شما هستید که دیگران را از حضور خود آگاه می‌کنید. در ضمن مخاطب چه به شما نیاز داشته باشد و چه نداشته باشد، شما خود را به او معرفی می‌کنید.

اما در بازاریابی محتوایی تعامل دوطرفه است و مخاطب شما را به کمک محتوایی که منتشر کرده‌اید و زمانی که خودش نیازمند است پیدا می‌کند. پس ارتباط از طرف مشتری شروع می‌شود که این مورد بسیار ارزشمند است و بازدهی بسیار بسیار بالایی دارد.

اکثرا هدف از تبلیغات، معرفی است تا مخاطب از حضور شما آگاه شود. اما هدف در بازاریابی محتوا ایجاد ارتباط پایدار و مدت دار با مخاطب است به نحوی که نه تنها مخاطب شما را بشناسد، بلکه به شما اعتماد هم داشته باشد.

راه های ارتباطی با آکادمی راد در شبکه های اجتماعی

واتساپ آکادمی رادلینکدین آکادمی راداینستاگرام آکادمی رادتلگرام آکادمی رادتوییتر آکادمی رادیوتیوب آکادمی رادکلاب هاوس آکادمی راد

ارسال دیدگاه